Versmondó versenynek adott otthont adventben a Szent Imre Katolikus Általános Iskola. Hat iskola diákjai adták elő ismert és kevésbé ismert költők verseit.

adventi versmondo verseny sikloson 03

Batki Ottó igazgató köszöntése után az intézmény néptáncos csoportja mutatta be autentikus betlehemes játékát. A versenyre jelentkező 85 diákot 3 korcsoportban értékelték. A rendezvény célja az volt, hogy a gyerekek az irodalmon keresztül kerüljenek közelebb advent és karácsony titkához.

A verseny helyezettjei:

1-2. osztály : I. Mozsonyi Lotti (Sztárai M. Ált. Isk.), II. Márton Gergely (Kanizsai D. Ált. Isk.), III. Fulcz Dzsenifer (Újpetrei Ált. Iskola), Különdíj: Keresztes Ármin (Sztárai M. Ált. Isk.)

3-4. osztály: I. Kovács János Márk (Szent I. Kat. Ált. Isk.) I. Keller Belián Kenéz (Sztárai M. Ált. Isk.), II. Sándor Orsolya (Újpetrei Ált. Isk.), III. Jovánovics Kornélia Fanni (Egyházasharaszti Ált. Isk.), Különdíj: Fehér Violett (Kanizsai D.Ált. Isk.)

5-8. osztály: I. Perzsa Barnabás (Sztárai M. ált. Isk.), II. Nitt Andor Gazsó (Sztárai M. Ált. Isk.), III. Csáki Mónika (Vókányi Ált. Isk.), Különdíj: Palkó Liza (Kanizsai Ált. Isk.), Kosztics Ivett (Egyházasharaszti Ált. Isk.) és Ignácz Krisztofer (Szent I. Kat. Ált. isk.)

No events

Szent Vér Báta