Siklós város Szent István-napi rendezvényén a Szent Imre Katolikus Általános Iskola diákjai adtak ünnepi műsort.

siklos aug20 1

 

Az ünnepi szentmisét Dohány Zoltán plébános mutatta be. A városi megemlékezést a rossz időjárás miatt a római katolikus templomban tartották. Balázs Csaba alpolgármester köszöntőjében elmondta, ugyan az időjárás kényszerítette a szabadtérre tervezett ünnepet a templom falai közé, de valójában ez a legmegfelelőbb hely az emlékezésre. Az államalapító, egyházszervező király hagyatéka a templom, amely most otthont ad a megemlékezésnek. Laczkovich Miklós - Siklós díszpolgárának - ünnepi beszéde után az iskola diákjai mutatták be műsorukat, amelyben egyházi népénekekkel, verssel és a Szent Imre herceghez írt Intelmekből vett idézettel emlékeztek államalapító királyunkra. A diákokat Witzlné Maczkó Ilona, Studer Lászlóné és Kormosné Káplár Borbála készítette fel.

 

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely