Mozgalmas volt az április a mohácsi Szent Ferenc óvodában.

szentferenc aprilis4

Április közepén az óvoda pedagógusai a Pécsi Egyházmegyével közösen szerveztek szakmai napot óvodapedagógusok részére. A nap középpontjában a gyermek a térbeli tájékozódás fejlesztése, a test megismerése, a téri irányok begyakorlása állt. A játékkal párhuzamos óvodai tevékenységeken keresztül történő tanulás és gyakorlás módszereivel, valamint azok gyakorlati megvalósításával ismerkedhettek meg az résztvevők. Deliné Székely Ágnes óvodapedagógus, szenzomotoros fejlesztéssel foglalkozó szakember a téri észlelésről, a téri tájékozódásról, a csecsemőkori reflexek meglétéről, azok hatásáról tartott gyakorlatias előadást.

Nemcsak a felnőttek, a gyerekek is tanultak áprilisban. Az óvoda csatlakozott a „Biztonságos Óvoda Kupa” felhíváshoz, amelynek során 10 fős csapattal felkészülve készítették el a gyerekek a Biztonságos Szabályzatukat, valamit kitöltötték a szervezők által elküldött közlekedésbiztonsági feladatlapokat.

Végül, de nem utolsó sorban az idei évben is bekapcsolódott az intézmény valamennyi óvodásával a Jobb Veled a Világ Alapítvány Énekelj a Földért! kezdeményezéséhez április 22-én. A teremtett világ védelme, szeretete, annak megbecsülése kiemelt helyet foglal el az intézmény életében, hiszen eddigi munkájának bemutatása után megkapta az Emberi Erőforrások Minisztériumától három évre a Zöld Óvoda címet.

2023 december
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

No events

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely