A Dombóvári Árpád-házi Szent Erzsébet Óvoda május 17-én vendégül látta az Alsószentmártoni Szent Márton Katolikus Óvoda egy csoportját. Az óvoda rövid beszámolóját közöljük.

A vendéglátó Szivárvány csoport lelkesen készült a találkozóra; frissítő limonádéval és gyümölcstállal fogadta a vendégeket.A kölcsönös üdvözlést követően a program a Konda-patak völgyében folytatódott. A két csoport játékos keretben ismerkedett egymással, majd egy-egy kiválasztott gyermek elhelyezte az óvodákat jelképező zászlókat a túraútvonal kezdőpontján.

Versenyfutást követően következett a gyalogtúra. A gyerekek megcsodálták a Kapos-Hegyháti Natúrpark egy rövid szakaszának növény- és állatvilágát, természeti kincseit, valamint megismerték a Konda-völgy legendáját. A kirándulást – a gyermekek legnagyobb örömére - különféle játékos feladatok tették különlegessé, élményszerűvé. A Szállásréti-tó partján megpihenve alkalom nyílott beszélgetésre is.

Ezt követően a két csoport visszatért az óvodába, ahol finom ebéd elköltésével zárult a program. A találkozó vidám perceket szerzett minden gyermeknek, így az intézményvezetők megállapodtak abban, hogy a következő nevelési évben újra találkozni fog a két csapat: ezúttal a dombóváriak látogatnak majd el Alsószentmártonba.

Tóthné Károly Mónika
intézményvezető
Dombóvári Árpád-házi Szent Erzsébet Óvoda

2023 június
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Közelgő események

No events

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely