A 2021/22-es első évadban rendkívül nagy érdeklődésre számot tartott, a férfiakat korosztálytól függetlenül megszólító program szervezői és ötletgazdái részletesen kidolgozták az idei évad forgatókönyvét, melyen az utolsó igazításokat augusztus utolsó napjaiban végezték el Felföldi László megyéspüspökkel. Az új témakörök az ember- és istenszeretet, a férfi félelmei és reményei, kudarcai és sikerei, valamint az egyház és a világ viszonyának nagy kérdéseire keresik majd a választ. Újdonság, hogy az új évadban rövidebbek lesznek az előadások és az ott hallottakat csoportosan vitatják meg a férfiak.

A Felföldi László pécsi megyéspüspök kezdeményezésére 2021 őszén életre hívott, a férfiakat, édesapákat és nagyapákat megszólító férfitalálkozók koncepciója egy 30 fős, férfiakból álló csoport együtt gondolkodásában forrta ki magát. Akkor kristályosodtak ki a találkozók témái, konkrét kérdései, melyekről az egyházmegye hét településén: Pécsen, Mohácson, Szekszárdon, Pakson, Tamásiban, Dombóváron és Szigetváron négy sorozatban hallhattak előadásokat az érdeklődők. Ez 2021 szeptembere és 2022 májusa között - sorozatonként két pécsi alkalommal számolva - összesen 32 férfitalálkozót jelentett.

A találkozókon a férfiakat, a férfiak nagy sorskérdéseit állítják előtérbe. Az első évadban a férfi mivolt, a férfisors, a férfi és a munka, a férfi és a jellem témája volt a tematika vezérfonala. A négy nagy témában érintették a test és lélek, a fiúk nevelése, a családfői szerep, a szenvedély és erő, a magány és barátság, egészség és betegség, valamint a lelkiségi élet kérdéseit.

A 2022 szeptember 22-én Pécsen startoló új évadban az emberi- és isteni szót, a férfi lélek félelmeit és reményeit, kudarcait és sikereit veszik górcső alá az Egyház és a nagyvilág szemüvegén keresztül.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt, egyben kérjük, hogy felekezeti hovatartozástól függetlenül hívják meg ismerőseiket, barátaikat, munkatársaikat, szomszédaikat, tehát bárkit, akit érdekelhetnek a férfi lét témái.

A férfitalálkozók 2022/23-as évadának helyszínei és időpontjai

1. sorozat: Emberi- és isteni szó  Jelentkezési link

Pécs (szeptember 22-23.)   |   Mohács (szeptember 30.)   |   Szekszárd (október 7.) 

Paks (október 14.)   |   Tamási (október 21.)   |   Dombóvár (október 28.)

Szigetvár (november 4.)

2. sorozat: Félelmeink és reményeink |  Jelentkezési link

Pécs (november 10-11)   |   Mohács (november 18)

Szekszárd (november 25.)   |   Paks (december 2.)   |   Tamási (december 9.)

Dombóvár (december 16.)   |   Szigetvár (január 13.)

3. sorozat: Kudarcok és sikerek |  Jelentkezési link

Pécs (február 2-3.)   |   Mohács (február 10.)

Szekszárd (február 17.)   |   Paks (február 24.)   |   Tamási (március 3.)

Dombóvár (március 10.)   |   Szigetvár (március 17.)

4. sorozat: Egyház és világ Jelentkezési link

Pécs (március 23-24.)   |   Mohács (március 31.)

Szekszárd (április 14.)   |   Paks (április 21.)   |   Tamási (április 28.)

Dombóvár (május 5)   | Szigetvár (május 12.) 

Az egyes rendezvényekkel kapcsolatos híradások a Pécsi Egyházmegye honlapján és Facebook-oldalán nyomon követhetők. Az első évad témáiról további információk a LINKRE KATTINTVA.

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.