A Pécsi Egyházmegye hagyományteremtő szándékkal 2022. augusztus 20-án egész napos egyházmegyei családi fesztivált szervez Kovász címmel a püspökség területén a Rózsakerttől a Püspöki Palotáig alcímmel. Az első alkalommal megrendezésre kerülő rendezvényre a szervezők az egyházmegye minden egyházközségéből hívják és várják a híveket, kicsiket és nagyokat, fiatalokat és időseket, családosokat és egyedülállókat egyaránt.

„A mennyek országa hasonlít a kovászhoz, amelyet fogott az asszony, belekeverte három mérő lisztbe, s az egész megkelt tőle.” (Mt 13,33) Felföldi László megyéspüspök szándéka szerint Máté evangélistától választották a rendezvény mottóját. Nem véletlenül. Szeretnék ugyanis, hogy ahogy a kovásztól megkel a kenyér, úgy keljen meg, növekedjen és gazdagodjon Jézus Krisztus szeretetében a Pécsi Egyházmegye egyházközségeinek közössége.

Az egymással, egy krisztusi közösségben eltöltött és megélt napból szeretetünk gazdagodhat, örömteli pillanatokat élhetünk meg, melyből töltekezhetünk és erőt meríthetünk. Ehhez teremt tökéletes alkalmat a KOVÁSZ - I. Pécsi Egyházmegyei Családi Fesztivál, mely 10.00 – 16.00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

A fesztivál programjai keretében kerül sor a közelmúltban teljesen megújult és megszépült Rózsakert ünnepélyes megnyitására, majd a nap zárásaként 17 órakor csatlakozni lehet államalapító Szent István királyunk, Magyarország fővédőszentjének ünnepe, nemzeti ünnepünk alkalmából Pécsen, a Dóm téren rendezendő városi ünnepség programjaihoz.

KOVÁSZ - I. Pécsi Egyházmegyei Családi Fesztivál
2022. augusztus 20. szombat, 10.00 – 16.00
A Rózsakerttől a Püspöki Palotáig

A fesztivál programjai:

10.00 Pécsi székesegyház - Ünnepélyes köszöntő

10.30 Rózsakert ünnepélyes megnyitója - A kertet megáldja: Felföldi László megyéspüspök

11.00 Rózsakert - Kaláka Együttes gyerekkoncertje

14.00 Püspöki Palota kertje - Színes feketerigó gyerekkoncert – Figura Ede előadása

15.00 Rózsakert - Bűbájos lakat – A Bóbita Bábszínház előadása

16.00 Püspöki Palota kertje - Ringató foglalkozás gyerekeknek

17.00 Dóm tér – A városi ünnepség kezdete

A fesztivál programjainak helyszínei:

  • Rózsakert: Kaláka koncert, Bóbita Bábszínház, origami, papírmerítés, kerámia festöde, selyemfestés, múzeumpedagógiai foglalkozások, mesealapú foglalkozás a Mesetérkép jóvoltából, Hungarikum Játszóház
  • Barbakán kert: íjászat, vívás, baranta, buborékfoci, élménylovagoltatás
  • Székesegyház nyugati tér: egyházi közösségek bemutatkozása a székesegyház nyugati terén, népi játékok, Tűzoltó-simogató
  • Magtár Látogatóközpont: robotika, elektronika
  • Püspöki Palota kertje: ugrálóvár, kötélkert, játékliget

A nap folyamán ingyenes idegenvezetések indulnak:

  • 11.00, 14.00 A Pécsi Egyházmegyei Könyvtár látogatása
  • 11.15 Bábos idegenvezetés gyerekeknek a székesegyházban
  • 11.15 Virágos mennyország – tematikus vezetés felnőtteknek székesegyházban

A KOVÁSZ - I. Pécsi Egyházmegyei Családi Fesztivál minden programja ingyenesen látogatható. A rendezvényre érkezők előzetes regisztráció esetén az egyházmegye vendégei egy tál finom ebédre! Regisztrálni ITT lehet. Személygépkocsikkal parkolni a környező utcákban lehet.

kovász web 2022 1

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 augusztus
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2022. 08. 09. - 2022. 08. 12.
Nagyboldogasszony főbúcsú - Ünnepi szentmise:
Máriagyűd -
2022. 08. 14. -
Szent István király ünnepe - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 20. -
A Pécsi Egyházmegye alapításának 1013. évfordulója - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 23. -
Pécsi Egyházmegyei központi tanévnyitó:
Siklós -
2022. 08. 31. - 2022. 08. 31.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség