Egyetemista fiataloknak tartottak lelkigyakorlatot november 18-20. között Bátán, a Szent Vér Lelkigyakorlatos Házban „Keresztény élet, Eucharisztia, hivatás" címmel. A lelkigyakorlatot Dr. Nyúl Viktor bátaszéki plébános és Sümegi József, a kegyhely őre vezette.

Az előadásokat követő beszélgetésekben a fiatalok kiemelték eltökélt céljaik, álmaik szerepét az életben. Ahogy fogalmaztak: a hivatás megvalósításában ezek az álmok, célok visznek előre bennünket. Ferenc pápa azt üzeni a fiataloknak, merjenek álmodni és küzdeni az álmaik megvalósításáért. A lelkigyakorlaton is szó volt az álmok szerepéről a Bibliában és a személyes életünkben.

A lelkigyakorlat másik témaköre a barátság volt. Ferenc pápa arra hívja a fiatalokat, hogy ápolják Jézussal való barátságukat. A beszélgetés kiindulópontja Jézus üzenete volt, amelyet a tanítványokhoz intézett: „barátaimnak mondalak benneteket” (Jn 15, 15). XVI. Benedek pápa arra emlékeztet az ima fontosságával kapcsolatban, hogy az imádság találkozás az élő Krisztussal. Személyes imádságunk e barátság ápolásának legfőbb módja.

A szombati kirándulás után a kedvezőtlen időjárás miatt a bazilikában imádkoztak rózsafüzért a fiatalok, vasárnap pedig közösen vettek részt Krisztus király ünnepének szentmiséjén. Vasárnap önismereti tréning is színesítette a lelki programokat. Emellett sok játék, kirándulás és beszélgetés is belefért a közel három napba. Különösen tetszett a fiataloknak a kegyhely történetével kapcsolatos társasjáték, melynek témáját a bátai kegyhely szolgáltatta.

A jó hangulatú lelkigyakorlatot közös ebéd zárta. A csapat összekovácsolódott, s megfogalmazódott az az igény, hogy a fiatalok legalább havonta találkozzanak, illetve jövőre ugyanitt, a lelkigyakorlatos házban.

Szöveg: Sümegi József

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség