A Pécsi Egyházmegye több plébániájáról is érkeztek résztvevők a ministránsok számára meghirdetett négynapos lelkigyakorlatra Bátára, a Szent Vér kegyhelyre. A dr. Nyúl Viktor bátaszéki plébános vezette lelkigyakorlatot augusztus 6-án, Urunk Színeváltozása ünnepén celebrált búcsúi szentmisén zárták, melyet Mayer Mihály nyugalmazott püspök mutatott be a résztvevő ministránsok szolgálatával.

A lelkigyakorlat témája a hivatáskeresés volt. A szentírási alapú gondolatébresztő elmélkedéseket szilencium követte. A lelkigyakorlatnak szép keretet adott a liturgia, a bazilikában közösen végezték a fiatalok a zsolozsmát (reggel, délben és este), s minden nap volt ünnepi szentmise. Ezt kiegészítette a rózsafűzér imádság közös végzése, amelyet a fiatalok a rózsafűzér úton végeztek, felajánlva azt saját élethivatásuk megtalálásáért. A legbensőségesebb élmény az esti medjugorje-i szentségimádás volt, ahol a fiatalok közreműködtek a zenei szolgálatban orgonán, hegedűn és gitáron. A lelkigyakorlatot ünnepélyes püspöki szentmise zárta, amelyet Mayer Mihály nyugalmazott püspök mutatott be a ministránsok asszisztálásával, aki itt adtak hálát a szolgálatért. A liturgia után közös ebéden vettek részt a nyugalmazott püspökkel.

A lelkigyakorlat a csapatépítésre is kiváló lehetőséget adott: az ismeretterjesztő előadások mellett volt túra, közös bográcsozás és számos csapatépítő játék. Esténként a fiatalok nagy érdeklődéssel játszottak kegyhelyismereti társasjátékot. A lelkigyakorlat értékelésekor elhangzott, hogy a fiatalok igazi közösséget alkottak, sok ismerettel gazdagodtak, és segítette őket a tanítás saját élethivatásuk döntéseinek meghozatalában. 

Szöveg és fotó: Bátai Szent Vér kegyhely / Sümegi József

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség