A két éve egyházi fenntartásban működő Szent Mór Katolikus Óvodába 65 kisgyerek jár. A szülőknek Udvardy György pécsi megyéspüspök A katolikus óvoda mint a vallásos nevelés színtere címmel tartott előadást május 18-án egy rendhagyó szülői értekezlet keretében.

szent mor ovoda talalkozo 20160518 20A főpásztor a Szent Mór Katolikus Óvoda nevelőtestületének meghívását elfogadva az intézménybe látogatott, hogy megossza gondolatait a katolikus gyermeknevelés kérdéseiről az óvoda szülői közösségével és dolgozóival.

Az előadásra Tomposné Kovács Edit óvodavezető meghívta a jelenleg az intézménybe járó és a következő nevelési évtől felvételt nyert gyermekek szüleit is. A szülők aktívan bekapcsolódtak az ismerkedést követő csoportmunkába, amely során a főpásztor kérésére összegyűjtötték a gyermekek nevelésénél a későbbi életkorokban is fontosnak tartott emberi értékeket. Arról gondolkodtak közösen, milyennek szeretnék nevelni gyermekeiket, milyen tulajdonságok a legfontosabbak számukra. Udvardy György az összegyűjtött értékek mentén folytatta előadását, kiemelve a szülők tudatos felelősségvállalását a gyermeknevelésben és a hitben való elmélyedésben, növekedésben.

Zárásként imakártyákat osztott ki a szülőknek a főpásztor. A résztvevő szülők és nevelők számára értékes, elgondolkodtató volt az előadás. Mindannyian szeretnék, ha a jövőben is nyílna lehetőség hasonló találkozásra.

2024 február
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Közelgő események

No events

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely