A közelmúltban elnyert pályázatnak köszönhetően modern tantermekkel, korszerű tornateremmel bővül, és informatikai eszközökkel gazdagodik a Szent Mór Iskolaközpont.

01 1 K 900A Pécsi Egyházmegye jelenleg összesen 23 köznevelési intézmény fenntartója. 9 óvodájában, 10 általános iskolájában és 4 gimnáziumának falain belül több mint 3700 gyermek részesül a katolikus értékek mentén szerveződő nevelésben. Az egyházmegye a közelmúltban sikeres pályázatot nyújtott be az „Egyes egyházi oktatási infrastrukturális fejlesztések" című felhívásra. A pécsi Szent Mór Iskolaközpont fejlesztését a Magyar Kormány és az Emberi Erőforrások Minisztériuma 1 247 431 086 Ft összegű, Európai Uniós forrásból finanszírozott támogatásra érdemesnek ítélte. Ezen felül a Magyar Kormány további támogatásából és a Pécsi Egyházmegye saját erejéből további források állnak rendelkezésre, hogy a kivitelezési munkálatokon túl a Szent Mór Iskolaközpont eszközei, bútorai is megújulhassanak az együttesen 1,5 milliárd Ft-ot is meghaladó fejlesztés révén.

Az intézmény épületeinek külső felújítása a közelmúltban megtörtént, de a belső terek átalakítására, bővítésére továbbra is szükség volt. Különösen sürgetővé vált a mindennapos testnevelés és a korszerű sportolás feltételeinek megteremtése. A beruházás fontos mérföldköveként szeptember közepén rakták le annak az új tornateremnek alapkövét, amely a felső tagozat és gimnázium kiszolgálása mellett a Hunyadi úti épületben tanuló alsó tagozatosokat is befogadhatja majd. A felújítás során emellett speciális tantermeket is kialakítanak: a kémia-biológia oktatás az új természettudományos labornak köszönhetően lesz színvonalasabb, a zeneoktatásra alkalmas kistermekben pedig a gyerekek művészeti képzése valósul meg. A rendelkezésre álló forrás az ingatlan fejlesztésén túl az újonnan épülő létesítményegységekhez tartozó felszerelések, szaktárgyi szemléltető eszközök, informatikai berendezések, bútorok beszerzését is lehetővé teszi.

A nagyszabású beruházás 2018 őszén zárul.

2024 július
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

No events

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely