Az egyik drogérialánc öt éve rendszeresen kampányol az elszegényedett kisgyermekes családok megsegítéséért. Az Együtt a babákért elnevezésű program keretein belül a Katolikus Karitász közreműködésével fél évre elegendő pelenkával támogatnak 800 rászoruló családot. A Pécsi Egyházmegyében idén 65 családnak jut az adományból.

Boros Viktória egy másfél éves kisfiú és egy hathónapos kislány édesanyja. Ő is az egyike azoknak, akik fél évre elegendő pelenkát kapnak az Együtt a babákért akció keretén belül.

Boros Viktoria

Boros Viktória elmondta:

„Hátrányos helyzetben vagyunk, anyaotthonban lakunk, így felcsillant a szemem, amikor hallottam erről a lehetőségről. A családsegítőn keresztül töltöttem ki egy nyomtatványt. Mérhetetlenül boldog voltam, amikor megtudtam: mi is kapunk pelenkaadományt. Nagyon sokat segít ezzel nekünk a karitász."

Országszerte összesen 20 millió forint értékben több mint félmillió darab pelenkával tudja segíteni a családokat a Magyar Katolikus Karitász és a drogéria áruházlánc közös, Együtt a babákért programja.

Besenczi Zsolt 01

Besenczi Zsolt, a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász igazgatója hozzátette:

„A Pécsi Egyházmegyében a tavalyi 22 után idén 65 rászoruló család kaphat fél évre elegendő pelenkát. A Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász a családsegítők és a helyi karitászszervezetek segítségével kutatta fel a segítségre szoruló családokat."

Az ünnepélyes átadót április 21-én tartották a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász Janus Pannonius utcai székházában. A segélyszervezet munkatársai műsorral is készültek. A pelenkaosztásra néhány család el tudott jönni, a többieknek a karitász munkatársai juttatják el az adományt.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 June
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség