A Pécsi Egyházmegye területén lévő közoktatási intézmények elsőáldozóit Udvardy György megyéspüspök hagyományteremtő céllal hívta közös ünneplésre június 19-én Máriagyűdre.

Az első alkalommal megszervezett programra előzetesen háromszáz gyerek, több mint száz szülő, nyolc tanár, 25 hitoktató és négy plébános jelentkezett.

talalkozo az elsoaldozokkal mariagyud web 20160619 65Az elsőáldozók találkozója szabadtéri szentmisével indult, ahol Udvardy György főpásztor és Rosner Zsolt helyi plébános köszöntötte a megjelenteket. Az esős idő ellenére akadályversennyel folytatódott a nap az árkádok alatt, ahol a gyerekek tíz állomáson bizonyíthatták felkészültségüket. A feladatok között voltak ügyességi és szellemi próbák is. A fiataloknak a tízparancsolatról, az irgalmasság évéről, a rózsafüzér titkairól, Jézus csodáiról és az oltáriszentségről való tudásukról kellett számot adniuk. Minden állomáson egy-egy gyöngyöt kaptak a résztvevők, amelyet végül egytizedes rózsafüzérré fűztek össze.

talalkozo az elsoaldozokkal mariagyud web 20160619 112Amíg a gyerekek játszottak, a felnőttek Nagy Péter egyházmegyei közoktatási munkatárs előadását hallgathatták meg a kegytemplomban. Az előadás során a résztvevők a szülők és az iskola gyermeknevelésben való együttműködéséről, a közös értékteremtésről gondolkodhattak. A vetélkedőt bábszínházi előadás és táncház követte, ahol a gyerekek Nyuszi kapitánnyal és a népi hangszerekkel, a Kárpát-medence táncaival ismerkedhettek meg a Fabula Bábszínház és a Mecsek Táncegyüttes, valamint zenészeik közreműködésével. Közös litániával és áldással zárult a nap.

Fotó: Loósz Róbert

További képek a szentmiséről itt.

További képek az akadályversenyről itt.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 June
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség