2017. február 3-án belső képzést szervezett a Pécsi Egyházmegye közoktatási irodája óvodapedagógusok részére. Az egész napos program első állomása a Szent Mór katolikus óvoda volt. Tomposné Kovács Edit intézményvezető a padlóképes módszer alkalmazását szemléltette a hitre nevelés foglalkozáson.

A képzés a Magtár Látogatóközpontban folytatódott, ahol dr. Pálinkás Zsuzsanna gyermekjogi képviselő Az elveszett madártoll című gyermekkönyvet mutatta be. A pedagógusok módszertani segítséget kaptak a mesekönyv szakszerű használatához, valamint a gyermekvédelmi, gyermekjogi ismereteik bővítéséhez.

ovodapedagogia web 20170203 21

Előadást tartott a nap folyamán Báráczné Szántó Mariann, a mohácsi Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola Szent Ferenc Tagóvodájának vezetője is. Pszichológiai szempontból közelítette meg az óvodás kor sajátosságait, mindezt a mindennapi munka során tapasztalt példákkal szemléltette, végül számos jó gyakorlatot, megoldást osztott meg a résztvevőkkel.
A képzés zárásaként a Püspöki Kincstárban a gyermekeknek szóló múzeumpedagógiai bemutatót, valamint helyszíni vezetést biztosítottak a turisztikai csoport képviselői.
Minden résztvevő óvodapedagógus olyan élményekkel gazdagodott, amelyeket hasznosítani tud a mindennapi nevelő munka során. Az óvodapedagógusok képzése tavasszal folytatódik Dombóváron.

 

Fotó: Loósz Róbert

További képek az eseményről itt.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 June
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség