Udvardy György megyéspüspök ünnepi szentmisét mutatott be Urunk születésének ünnepén.

Az ige testté lett – hirdeti az evangélium. A karácsonykor ünnepelt Jézus Krisztus születése kapcsán a főpásztor elmondta, hogy Isten terve a jót akarja számunkra. Ő keresi az embert, aki eljön, közel jön hozzánk, hogy megtaláljuk őt. „Egyedül a szeretet javítja meg az embert, egyedül a szeretet képes jóvá tenni az embert, jóvá tenni mindazt bennem, amit talán meggyengült, elhalványult, amit kétségek között fogalmazom meg, vagy talán már régen le is mondtam igazi méltóságomról.” Isten föl akarja emelni az ember létét önmagához –tette hozzá a püspök.

karacsonyi unnepi szentmise 2018 01 900

Isten szeretete arra tanít, hív minket példáján keresztül, hogy ő, aki sorsközösséget vállal velünk mindannyiunk életét fontosnak tartva, vállaljunk mi is közösséget testvéreinkkel. Jézus sorsközösséget vállalt az elesettekkel, a legkisebbekkel, mert meg akarja hallani a legkisebbek hangját is. „Abban a kapcsolatban, amibe belép Jézus és az emberrel sorsközösséget vállal azt képviseli, aki ő maga. Nem mást!” –emelte ki.

Az isteni szeretetben az a béke van, amire mindannyian várakozunk. „Boldogok a békességesek, mondja Jézus, mert ők Isten fiai. Valójában azt jelenti, boldogok, akik teremtik, munkálják a békét. Karácsony azt jelenti, hogy van lehetőségünk, van módunk munkálni a békét, mert Isten beletestesült Fia által a mi életünkbe, békességet teremtve. A világnak a reménye, reménysége a jászolban van.” –fogalmazott Udvardy György, majd arra hívja fel a hívek figyelmét, hogy úgy lesz a világnak jövője, ha egyénenként merjük a szeretet cselekedeteit gyakorolni.

karacsonyi unnepi szentmise 2018 02 900

A karácsonyi üzenet nem csak zártan a szívünkben születik meg, hanem önmagunkon kívül, kapcsolatainkban, közösségeinkben is az Isten érintése által. „A testté lett és közöttünk lakó Ige azt kívánja, hogy te magad légy társaid számára a megtestesült Isten szeretetet, jót akarva, jót kívánva mindazoknak, akikkel találkozol.”

A remény pedig nem csal meg, ahogy az Egyházmegye új mottója is mondja. Krisztus a bizonyíték, a példa, útmutatás.

2019 October
M T W T F S S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Közelgő események

Magyar Katolikus Kulturális Hetek:

2019. 10. 24. - 2019. 10. 30.
Közösségvezetők találkozója:
Pécs
2019. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje – ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház
2019. 10. 25. -
Katekéták képzése:
Magtár Látogatóközpont
2019. 10. 28. - 2019. 10. 28.
Lectio Divina Eucharistica:
Dóm Kőtár
2019. 10. 31. -

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi