A megszokottól eltérő módon indult a 2020-as év a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumban. A diákok reggelente a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust népszerűsítő előadásokon vettek részt. 

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust (NEK) hirdető prezentációkra hétfőtől péntekig az első órában várták a diákokat. Mire a 2020-as év első tanítási hete a pénteki naphoz érkezett, már minden évfolyam tudta: szeptemberben nagy eseményre készül a világ, amely mindenkiNEK szól.

Január 10-én reggel Berecz Tibor ifjúsági referens, egyetemi lelkész, iskolalelkész mutatta be a 12. évfolyam tanulói számára Grász-Szily Boglárkát, a NEK Titkárság egyházmegyei szervező asszisztensét, aki videókkal és közös énekléssel színesítette a prezentációt. Boglárka ezen a reggelen Cristina Scuccia szerzetesnővér vidám előadásával „ébresztette” a korai órákban érkező diákokat. „A Szent Család orsolyita nővérei kongregációjának tagja 2014-ben nyerte meg az olasz Voice tehetségkutató műsort. A szerzetesnővér lenti videóban látható szereplését a ForrásPont – Még egy nap Jézussal címmel szervezett ifjúsági eucharisztikus nap alkalmával vették fel. Az esemény 2019 szeptemberében került megrendezésre, ezzel is mélyítve a NEK-re való felkészülést” – mondta a szervező asszisztens.

Az előadás a NEK céljának és történetének az ismertetésével folytatódott. „A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus egy világméretű ünnepségsorozat az Eucharisztia megismerésének és tiszteletének elmélyítésére, célja Krisztus ünneplése, imádása az Oltáriszentségben. Tehát ez egy találkozási lehetőség Istennel és egymással, a barátainkkal. Mindez a 19. század végéig nyúlik vissza, ugyanis akkor szervezték meg az első NEK-et, utoljára pedig egy különösen nehéz történelmi korszakban, 1938-ban volt Magyarországon” – mesélte Grász-Szily Boglárka. „Idén, 2020-ban, szeptember 13-án, vasárnap délután 4 órakor kezdődik az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus egy nyitó szentmisével a Puskás Ferenc Stadionban. Innét kezdve egy héten keresztül egymást fogják követni a programok. Minden nap több liturgikus eseményt szerveznek, és minden napnak lesz egy külön tematikája. A hét során a világ minden pontjáról érkeznek majd előadók. A főbb helyszínek közt lesz a Hősök tere, a Szent István Bazilika, a Margitsziget és a Belvárosi templom is” – mondta Boglárka, majd egy újabb videóval szemléltette a színtereket.

A látványos összeállítást követően a szervező asszisztens különböző internetes csatornákra hívta fel a diákok figyelmét, ennek során kihangsúlyozta Fábry Kornél MiseVlog videóit is. Ezután az Ő és én sorozat egyik részét mutatta be, melyben a 15 éves Berei Mózes József műkorcsolyázó meséli el személyes történetét.

Legvégül az előadó még egyszer emlékeztette a diákokat arra, hogy 2020. szeptember 13-20. között egy különleges esemény érkezik Magyarországra, amely mindenkiNEK szól.

A diákok számára szervezett 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust népszerűsítő eseménysorozat hamarosan tovább folytatódik, amikor Grász-Szily Boglárka a Pécsi Egyházmegye köznevelési intézményeibe látogat.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2020 September
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Közelgő események

Európai Autómentes Nap:

2020. 09. 22. - 2020. 09. 22.
Európai Autómentes Nap:

2020. 09. 23. -
Takarítási Világnap és Nemzetközi Hulladékgyűjtő Nap:

2020. 09. 23. - 2020. 09. 23.
ELMARAD - Szabadegyetem a NEK jegyében:
Magtár Látogatóközpont
2020. 09. 23. -
Lectio Divina Eucharistica:
Pécs, Dóm Kőtár
2020. 09. 24. - 2020. 09. 24.

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi