Szeptember utolsó hetében vette kezdetét az óvodában a hagyományos Ősz ünnep. A program keretében a gyerekek változatos tevékenységeken keresztül ismerkedhettek meg teremtett világunk kincseivel és különféle népszokásokkal.

Szeptember 28-án, hétfőn a csoportok közösen díszítették fel az ősz kunyhót terményekkel és a családok által készített madárijesztőkkel, majd az örömmel vették birtokba az udvari szalmaugrálót. A nagycsoportosaink a Kapos-hegyhát Natúrparkban is jártak, ahol megismerkedtek a Konda-völgy legendájával, a kiállítás és a túra keretében pedig annak élővilágával. A kicsik a "Teremtésvédelem a Natúrparkban" projektünk első kirándulásáról élményekkel gazdagodva tértek vissza az óvodába.

Kedden a pedagógusok a gyerekekkel közösen készítettek finom őszi gyümölcsökből Szent-Mihály napi ünnepi falatkák. A vásári forgatagba az óvó nénik mesével hívták meg a gyerekeket, majd táncházzal és mozgásos játékokkal folytatódott a délelőtt. Másnap az intézmény növendékei szüreti mulatságon vettek részt, szőlőt szemeztek, daráltak, préseltek és a finom mustot is megkóstolták, míg csütörtökön ízletes paradicsomlé készült és ügyes kezek morzsolták a kukoricát. Az utolsó napon, pénteken a gyerekek Lengyel-Annafürdőre utaztak, ahol megfigyelték és együtt felfedezték az őszi erdő növény-, és állatvilágát. Ennek során rácsodálkoztak teremtett világunk szépségeire, értékeire. A nap során gyűjtött falevelek, faágak, termések és a belőlük készített alkotások szép díszei lettek az óvodának.

Az Ősz ünnep minden programja egy-egy új élményt jelentett a gyermekek számára, érzelmileg gazdagítva őket.

„Teremtés hetünk célja volt, olyan szokások, szokásrendszerek, viselkedési formák megalapozása, valamint azon képességek tudatos fejlesztése, amelyek szükségesek a környezettel való harmonikus kapcsolat, a környezeti problémák iránti érzékenység, a helyes értékrendszer és a környezettudatos életvitel kialakításához. Törekedtünk teremtett világunk megismertetésére, sokszínűségének felfedeztetésére, megszerettetésére, ezáltal is előmozdítva a természet értékeinek megóvását”

– mondta Királyné Lukács Gyöngyi óvodapedagógus.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 June
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Közelgő események

Konkurzus:
Püspökség -
2021. 06. 17. - 2021. 06. 17.
Lectio Divina Eucharistica:
Pécs -
2021. 06. 17. - 2021. 06. 17.
Egészségügyi dolgozók és segítő foglalkozásúak lelkigyakorlata:
Máriagyűd -
2021. 06. 18. - 2021. 06. 20.
A Székesegyház felszentelésének 130. évfordulója, PPHF Te Deum:
Pécsi Székesegyház -
2021. 06. 22. -
Igazgatói értekezlet:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 06. 24. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség