A Pécsi Egyházmegye család pasztorációs munkatársai szeretettel hívják az édesanyákat és kisgyermekeiket a heti rendszerességgel szervezett baba-mama klubba.

A Baba-Mama Klubot az ihlette, hogy egy két gyermekes anyuka megtapasztalta, milyen fontos a közösséghez való tartozás, hiszen a gyermekekkel otthon töltött időnek vannak potenciális veszélyei. Ilyen lehet az elszigetelődés, főleg, ha úgy kerülünk ebbe az új élethelyzetbe, hogy a környezetünkben, baráti, ismeretségi körünkben éppen más cipőben járnak a hozzánk eddig közel álló, velünk napi kapcsolatban lévő emberek.  Ha ilyenkor az anyuka egy olyan támogató közösségbe kap meghívást, ahol hasonló élethelyzetben lévő nőkkel találkozik, velük felnőtt, őket érdeklő és érintő témákról beszélgethet, az nagyon jó hatással lehet a lelkivilágára. Gyakran egy megértő tekintet, egy mosoly, egy- egy mondat is sokat lendíthet az anyukák félelmein, szorongásán, hogy megerősödjenek új vagy éppen évek óta tartó szerepükben. A Pécsi Egyházmegye család pasztorációs munkatársa szerint fontos, hogy ne csak az Anyát, hanem a bennük élő nőt és feleséget is támogassa a klub, így az érdeklődők meg tudják élni egyszerre mindhárom szerepüket. „Reméljük, hogy a rendszeres találkozások segítséget nyújthatnak, valamint új ismeretségek-, barátságok köttethetnek a jelenlevők között.”

A baba-mama klub szervezői a későbbiekben az anyukák igényei szerint tervezik kisebb előadások, workshopok megszervezését, ezzel is színesítve az együtt töltött minőségi időt.

A koncepció és az első klub pozitív tapasztalata alapján a találkozások első felében adott téma alapján irányított beszélgetés folyhat, amíg a gyerekek egymással szabadon játszhatnak. A második felében pedig a gyermekekkel való kötődést erősítve, a babákkal és tipegőkkel közös énekléssel, ritmus hangszerezéssel, mondókázással, átmozgatással telik a közös idő.

Helyszín:
Magtár Látogatóközpont (7621 Pécs, Dóm tér 6.) 


Időpont:
pénteken 9.30-tól 11.30-ig


További információ, jelentkezési szándék:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sok szeretettel várunk minden érdeklődő Édesanyát gyermekével együtt, bízva abban, hogy  egy születő új közösség építésének részesei lehetünk.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 May
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség