2015. október 23-án és 24-én rendezte meg a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász a már hagyománynak számító lelki gyakorlatot és képzést karitászcsoportok számára. A jó hangulatú és tartalmas képzésen nagy számban jelentek meg a csoportok vezetői, képviselői, munkatársai.

IMG 4942A pénteki nap szentmisével kezdődött a Belvárosi templomban, amelyet Bognár Attila András mohácsi plébános, a Pécsi Egyházmegye társadalmi és kulturális kapcsolatokért felelős referense celebrált. A szentmisét követő lelkigyakorlaton Bognár Attila András atya kiemelte: „Az Egyház szíve az Evangélium hirdetése, az Egyház arca pedig a Karitász. Az arcon látható mosoly a derűből fakad, abból a jócselekedetből, ami nem önmagáért, hanem másokért van." A nap közös agapéval, beszélgetéssel, tapasztalatcserével zárult.

Szombaton délelőtt Árvai Ferenc atya, az Egri Főegyházmegye karitász-igazgatója gyakorlati képzést tartott az önkéntes csoportoknak. A képzésen a karitászmunka hét súlyponti területét és az országos tapasztalatokat ismertette az igazgató.

Szombat délután Besenczi Zsolt, a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász igazgatója számolt be a jelenleg működő projektekről és a következő programokról.

A délután folyamán az egyházmegyében működő karitászcsoportok megismerhették egymás munkáját, tevékenységét. Számos ötlettel és újult erővel térhettek haza a résztvevők.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 June
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség