Hatodik alkalommal szervez gyalogos zarándoklatot a Pécsi Egyházmegye a bátai Szent Vér kegyhelyre szeptember 14-én. Udvardy György érsek, pécsi apostoli kormányzó arra kéri a zarándoklat résztvevőit, hogy egyéni imaszándékaik mellett idén különösen imádkozzanak a 2020-ban Magyarországon megtartandó Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusért.


MELLÉKLETEK:

 TÁJÉKOZTATÓ (pdf) | LELKI ELŐKÉSZÜLET (pdf) | PLAKÁT (png) | EÜ kártya (pdf) | IMASZÁNDÉK (pdf)

A  hiányzó mellékletek technikai okok miatt csak hétfőn délután lesznek elérhetőek.

Felkészülés az egyházmegyei zarándoklatra (hanganyagok):

0. Felvezetés (mp3)

1. Az Eucharisztia, mint Hálaadás (mp3)

2. Az Eucharisztia, mint Valóságos jelenlét (mp3)

3.  Az Eucharisztia mint Áldozat (mp3)

4.  Az Eucharisztia mint a Szeretet forrása (mp3)

5.  Az Eucharisztia mint Barátság (mp3)

6.  Az Eucharisztia mint Közösség (mp3)

7.  Az Eucharisztia mint az Örök élet kenyere (mp3)

8.  Az Eucharisztia mint a Papság ajándéka (mp3)

9.  Az Eucharisztia mint Ünnep (mp3)


„A remény pedig nem csal meg, mert a nekünk ajándékozott Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.” (Róm 5,5)

190816 pem zarandoklat batara web compressor

Kedves Zarándoktárs!

Nagy öröm számunkra, hogy együtt készülhetünk a Pécsi Egyházmegye bátai zarándoklatára. Hisszük, hogy az elmúlt évek felajánlásai meghallgatásra találtak, ezért abban a biztos hitben hívunk és buzdítunk minden kedves testvért a bátai zarándoklaton való részvételre, hogy imáink, felajánlásaink, hálánk, kérésünk újra és újra meghallgatásra találnak!

Püspök atya ebben az évben azt kéri, hogy különösen imádkozzunk a 2020-ban Magyarországon megtartandó Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusért, ugyanakkor mindenki ajánlja fel imáját a saját szándéka szerint is.

Szeretnénk megosztani néhány információt, amire szükség lehet, illetve amit jó tudni az úttal kapcsolatban.

 • Gyalogos útirány 1: Mohács (Fogadalmi templom), az 56-os úton haladunk, megállók a volt Ezüst fenyő fogadó parkolójában, illetve Dunaszekcsőn, a templom mellett, majd Bátán (ez az út kb. 24 km).
 • Gyalogos útirány 2: Bátaszék (templom) – Báta földúton (kb. 10 km)
 • Kerékpáros útirány: Megegyezik a Mohácsról induló gyalogos zarándoklat útvonalával.

INDULÁS ELŐTTI TUDNIVALÓK

 • A zarándoklatot a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusért ajánljuk fel, a zarándoklat mottója: „A remény pedig nem csal meg, mert a nekünk ajándékozott Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.” (Róm 5,5)
 • A zarándoklatra történő felkészülés érdekében készült egy „lelki ráhangoló”, amelyben elmélkedésekkel, imákkal, gondolatébresztő kérdésekkel segítjük a zarándokokat. Ez elkérhető a plébániákon, valamint az egyházmegye weboldalán, a zarándoklatot hirdető tartalom alatt felsorolt dokumentumok között is elérhető. Szeretettel kérünk mindenkit, hogy a zarándoklat előtti hetekben ennek az anyagnak a használatával is készüljön az útra.
 • A zarándoklaton gyalogosan, kerékpárral, motorkerékpárral, autóbusszal, vagy személyautóval lehet részt venni.
 • A zarándoklatra az elmúlt évek gyakorlata szerint a plébániáink egy része szervezhet csoportokat. Kérjük a kedves testvéreket, hogy érdeklődjenek a plébániákon, amennyiben plébániai csoporthoz szeretnének csatlakozni.
 • A zarándoklatra nem kell jelentkezést leadni az egyházmegyénél, plébániai csoportokat és egyéni zarándokokat is szeretettel várunk.
 • A zarándoklattal kapcsolatban a plébániákon, továbbá az alábbi elérhetőségeken tudnak információkat kérni és kapni, bármilyen kérdés esetén állunk rendelkezésre:

Postacím:
Pécsi Egyházmegye
Pasztorális Iroda
7601 PÉCS
Pf.: 113.

Email:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefonon: 
06-72-513-011 (munkanapokon 8:00-16:00 óra között)

 • Az Internetes elérhetőségen (szintén a zarándoklatot hirdető tartalom alatt felsorolt dokumentumok között) egészségügyi kártyát és imafelajánló lapot is találhat. Az egészségügyi kártyát abban az esetben töltse ki és hozza magával, valamint a zarándoklat ideje alatt tartsa magánál, ha van valamilyen krónikus betegsége (ez esetben kérjük, beszélje meg háziorvosával, hogy vállalhatja-e ezt a megterhelő utat). Az imafelajánló lapokra írhatja fel kéréseit, illetve fogalmazhatja meg, hogy miért ad hálát. Ezek a lapok a zarándoklat előtti percekben az indulás helyén, továbbá a pihenőhelyeken is átvehetők a szervezőktől. Az imafelajánló kártyákat az indulási pontokon, a pihenőhelyeken és Bátán is be lehet tenni erre rendszeresített dobozba.
 • Kérjük a nem mohácsi és nem bátaszéki lakosokat, hogy a gyalogos vagy kerékpáros zarándoklat indulási helyére szervezzék meg az odajutásukat. Kérjük, hogy a tömegközlekedéssel érkezők indulás előtt nézzék meg az autóbusz és vonat menetrendeket, illetve azok változását.
 • Bátán személyautóval, autóbusszal, motorkerékpárral a templom nem közelíthető meg. Amennyiben személyautóval, autóbusszal beteg, vagy idős embert szállítanak, az oda kirendelt mikrobuszok felviszik a beteget a templomhoz (a Hunyadi út, Fő utca kereszteződésénél az Információs ponttól). Tisztelettel kérjük azokat az időseket és betegeket, akik nem tudnak felmenni a bátai templomhoz gyalog, jelezzék az Információs pontnál, hogy segítséget kérnek.
 • Személyautók számára parkolási lehetőség a településen, az Árvíz utcában, Sík Sándor utcában, Rákóczi utcában lesz. A parkolást polgárőrök irányítják.
 • Autóval érkező papjaink, illetve segítőik – lehetőség szerint – kérjenek „parkolókártyát” a fent megadott címen.
 • Ha az út során elhagyott tárgyat találnak, kérjük, adják le az egészségügyi sátorban, Bátán. A szervezők visszajuttatják a tulajdonosnak.

GYALOGOSOK INDULÁSA Mohácsról:

 • Gyülekező 6:30 órától Mohácson, a Fogadalmi templomban.
 • A gyülekező ideje alatt is hirdetjük a szükséges tudnivalókat, és itt vehetők át az egészségügyi kártyák, imafüzetek, imafelajánló cédulák. Kérjük, érkezzenek időben!
 • Indulás 7:00 órakor.

GYALOGOSOK INDULÁSA Bátaszékről:

 • Gyülekező 9:00 órától Bátaszéken, a templomban.
 • A gyülekező ideje alatt is hirdetjük a szükséges tudnivalókat, és itt vehetők át a „beteg kártyák”, imafüzetek, felajánló cédulák. Kérjük, érkezzenek időben!
 • Indulás 9:15 órakor.

KERÉKPÁROSOK

A kerékpárokat szívesen elszállítjuk Pécsről Mohácsra. Aki ezt kéri, a szállítandó kerékpárt szeptember 14-én 16.00 óráig szíveskedjék a püspökség portájára elhozni.

 • Kerékpárosoknak Mohácson a Fogadalmi templomnál gyülekező 11:00 órakor, majd imádság után indulás az 56-os úton Bátaszék felé.
 • Megérkezéskor a kerékpárokat a templomhoz vezető út (Hunyadi u.) elején található faluház udvarában lehet hagyni biztonságban.
 • A kerékpárokat (kérésre) a püspökségre visszaszállítjuk, a szeptember 16-i héten ott átvehetők.

MOTORKERÉKPÁROSOK

Motorkerékpárosok saját szervezésben érkeznek Bátára. A motorkerékpárokat a templomhoz vezető utca melletti faluház udvarában hagyhatják biztonságban. Motorkerékpárosoknak orvosi felügyeletet nem tudunk biztosítani. Jelentkezni, illetve információt kérni Tolnai Gábornál, a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen lehet.

ÚTKÖZBEN

 • Gyalogosok bárhol csatlakozhatnak a menethez.
 • Mohács-Báta között a megállóhelyek kb. 8 km-enként kerültek kijelölésre, ahol lehetőség lesz megpihenni, regenerálódni. Bátaszék-Báta között – a távolságra való tekintettel kijelölt megállóhely nincs, a zarándoklat vezetőjének döntése alapján lesznek útközi rövid pihenők.
 • A megállóhelyeken és érkezéskor vizet osztunk szükség szerint, amelyért nem kell fizetni.
 • A gyalogos és biciklis zarándokok számára az út során, valamint valamennyi zarándok számára a szentmise alatt folyamatos orvosi ügyeletet biztosítunk.
 • Amennyiben valaki nem tud tovább menni vagy valamilyen baleset érte, jelentkezzen a rendezőknél, akik segítséget nyújtanak.
 • Amely plébániának van zászlója, település táblája, kérjük, hozza magával.
 • Útközben hangosítással folyamatosan imádkozunk és énekelünk. Szeretettel kérjük, hogy minden gyalogos zarándok csatlakozzon ehhez.

MEGÉRKEZÉS, BÁTAI PROGRAM

 • Megérkezéskor a bátai templomban közös imádság lesz.
 • A kegyhelyen gyónási lehetőséget biztosítunk. Táblákkal jelezzük, hol találhatnak gyóntató atyákat.
 • Bátán a nap liturgikus rendje: 9-12 óra között csendes szentségimádás, 12 órakor Úrangyala imádság, 12:15-14:15 óra között vezetett szentségimádás, 14:15-kor Rózsafüzér imádság. A zarándoklatot záró ünnepi szentmisét 15 órakor dr. Erdő Péter bíboros mutatja be a jelenlévő papság koncelebrálásával, és megáldja a felújított kegyhelyet. A szentmisét követően körmenet lesz a templom körül.
 • Ezen a napon Bátán lesz az Eucharisztikus Kongresszus Missziós keresztje. A kereszt szeptember 13-án 17.30 órakor érkezik Bátára. 18.00 órakor szentmise lesz, majd imaóra, 21.00 órakor gyertyás körmenet, majd virrasztás. A Missziós keresztet szeptember 15-én a 10 órai szentmise keretében búcsúztatjuk.
 • Akik ministrálni szeretnének a 15.00 órakor kezdődő ünnepi szentmisén, kérjük, hozzanak magukkal ministráns ruhát, és 14.15-kor jelentkezzenek a sekrestye nyugati kijáratánál. Itt lesz a ministráns próba.
 • Bátán – az egyházmegyei és a plébániai karitász bevonásával – gyűjtést szervezünk hátrányos helyzetű, szegénységben élő gyermekek iskoláztatási támogatására, akiknek gondot okoz a napi megélhetés mellett a tanszerek megvásárlása, a tandíjak, az étkezés és utazási költségek kifizetése, ezért bármilyen értékű pénzadomány sokat jelenthet a számukra. Kérjük a kedves testvéreket, hogy lehetőségeikhez mérten támogassák a családokat!

VISSZAUTAZÁS

Bátáról Mohácsra, a Bátai elágazótól induló buszokkal lehet eljutni. Autóbuszok indulnak: 16:09, 17:39, 18:09, 19:09 órakor.

Bátáról Pécsre, a Bátai elágazótól induló buszokkal lehet eljutni. Autóbuszok indulnak: 16:09, 18:09, 19:09 órakor (átszállás nélkül).

A szentmisét és a körmenetet követően közvetlenül, a templomhoz vezető utca közeléből is indul autóbusz Mohácson át Pécsre. Jegyeket az autóbuszon kell megvásárolni.

 

Zarándokoljon velünk ebben az esztendőben is Bátára, hogy együtt imádkozzunk – kiemelten – a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusért.

Szeretettel: A zarándoklat szervezői

Fotó: Gregorics Iván

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 február
H K Sz Cs P Szo V
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 02. 25. - 2024. 02. 25.
Egyházmegyei szabadegyetem 2024/1:
-
2024. 02. 28. - 2024. 02. 28.
Férfitalálkozó :
Tamási -
2024. 03. 01. - 2024. 03. 01.
Férfitalálkozó :
Dombóvár -
2024. 03. 08. - 2024. 03. 08.
Német nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 03. 17. - 2024. 03. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség