Ötödik alkalommal szervez gyalogos zarándoklatot a Pécsi Egyházmegye a bátai Szent Vér kegyhelyre szeptember 15-én. Udvardy György megyéspüspök arra kéri a zarándoklat résztvevőit, hogy egyéni imaszándékaik mellett idén különösen imádkozzanak a papi hivatásokért.


MELLÉKLETEK:

 TÁJÉKOZTATÓ (pdf) | LELKI ELŐKÉSZÜLET (pdf) | PLAKÁT (pdf) | EÜ kártya (pdf) | IMASZÁNDÉK (pdf)

Felkészülés az egyházmegyei zarándoklatra (hanganyagok):

0. Felvezetés (mp3)

1. Az Eucharisztia, mint Hálaadás (mp3)

2. Az Eucharisztia, mint Valóságos jelenlét (mp3)

3.  Az Eucharisztia mint Áldozat (mp3)

4.  Az Eucharisztia mint a Szeretet forrása (mp3)

5.  Az Eucharisztia mint Barátság (mp3)

6.  Az Eucharisztia mint Közösség (mp3)

7.  Az Eucharisztia mint az Örök élet kenyere (mp3)

8.  Az Eucharisztia mint a Papság ajándéka (mp3)

9.  Az Eucharisztia mint Ünnep (mp3)


A 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve a Szent Vér tisztelete még hangsúlyosabb szerepet kap az egyházmegye életében. Az idei bátai zarándoklat mottója Lukács evangéliumának jól ismert mondata, „Ezt cselekedjétek az én emlékezetemre!” (vö. Lk 22,19) Az Eucharisztia hálaadást jelent, utalva arra, hogy Jézus maga is hálát mond, sőt egész élete szüntelen hálaadás, dicsőítés az Atya felé. A rendszeres hálaadás mélyíti a kapcsolatot Istennel és a környezetünkkel, valamint megteremti szívünkbe a békét és a boldogságot. Aki tud hálát adni, abban megszületik a béke és az öröm.

Az alábbiakban a zarándoklaton való részvételhez szükséges fontos információkat közlünk.

Gyalogos útirány 1: Mohács (Fogadalmi templom), az 56-os úton haladunk, megállók a volt Ezüst fenyő fogadó parkolójában, illetve Dunaszekcsőn, a templom mellett, majd Bátán (ez az út kb. 24 km).
Gyalogos útirány 2: Bátaszék (templom) – Báta földúton (kb. 10 km) 
Kerékpáros útirány: Megegyezik a Mohácsról induló gyalogos zarándoklat útvonalával.

pem zarandoklat batara gre7323

 

INDULÁS ELŐTTI TUDNIVALÓK

 • A zarándoklatot papi hivatásokért ajánljuk fel, a zarándoklat mottója: „Ezt cselekedjétek az én emlékezetemre!” (vö. Lk22,19)
 • A zarándoklatra történő felkészülés érdekében készült egy „lelki ráhangoló”, amelyben elmélkedésekkel, imákkal, gondolatébresztő kérdésekkel segítjük a zarándokokat. Ez elkérhető a plébániákon, valamint az egyházmegye weboldalán, a zarándoklatot hirdető tartalom alatt felsorolt dokumentumok között is elérhető. Szeretettel kérünk mindenkit, hogy a zarándoklat előtti hetekben ennek az anyagnak a használatával is készüljenek az útra.
 • A zarándoklaton gyalogosan, kerékpárral, motorkerékpárral, autóbusszal, vagy személyautóval lehet részt venni.
 • A zarándoklatra az elmúlt évek gyakorlata szerint a plébániáink egy része szervez csoportokat. Kérjük a kedves testvéreket, hogy érdeklődjenek a plébániákon, amennyiben plébániai csoporthoz szeretnének csatlakozni.
 • A zarándoklatra nem kell jelentkezést leadni, plébániai csoportokat és egyéni zarándokokat is szeretettel várunk.
 • A zarándoklattal kapcsolatban a plébániákon, továbbá az alábbi elérhetőségeken tudnak információkat kérni és kapni, bármilyen kérdés esetén állunk rendelkezésre:

Postacím: Pécsi Egyházmegye
Pasztorális Iroda
7601 PÉCS
Pf.: 113.
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Telefonon: 06-72-513-011 (munkanapokon 8:00-16:00 óra között)

 • Az Internetes elérhetőségen (szintén a zarándoklatot hirdető tartalom alatt felsorolt dokumentumok között) egészségügyi kártyát és imafelajánló lapot is találhat. Az egészségügyi kártyát abban az esetben töltse ki és hozza magával, valamint a zarándoklat ideje alatt tartsa magánál, ha van valamilyen krónikus betegsége (ez esetben kérjük, beszélje meg háziorvosával, hogy vállalhatja-e ezt a megterhelő utat). Az imafelajánló lapokra „írhatja fel kéréseit, illetve fogalmazhatja meg, hogy miért ad hálát. Ezek a lapok a zarándoklat előtti percekben az indulás helyén, továbbá a pihenőhelyeken is átvehetők a szervezőktől.
 • Kérjük a nem mohácsi és nem bátaszéki lakosokat, hogy a gyalogos vagy kerékpáros zarándoklat indulási helyére szervezzék meg az odajutásukat. Kérjük, hogy a tömegközlekedéssel érkezők indulás előtt nézzék meg az autóbusz és vonat menetrendeket, illetve azok változását.
 • Bátán személyautóval, autóbusszal a templom nem közelíthető meg. Amennyiben személyautóval, autóbusszal beteg, vagy idős embert szállítanak, az oda kirendelt mikrobuszok felviszik a beteget a templomhoz (a Hunyadi út, Fő utca kereszteződésénél az Információs ponttól). Tisztelettel kérjük azokat az időseket és betegeket, akik nem tudnak felmenni a bátai templomhoz gyalog, jelezzék az Információs pontnál, hogy segítséget kérnek.
 • Személyautók számára parkolási lehetőség a településen, az Árvíz utcában, Sík Sándor utcában, Rákóczi utcában lesz. A parkolást polgárőrök irányítják.
 • Autóval érkező papjaink, illetve segítőik – lehetőség szerint – kérjenek „parkolókártyát” a fent megadott címen.
 • Ha az út során elhagyott tárgyat találnak, kérjük, adják le az egészségügyi sátorban, Bátán. A szervezők visszajuttatják a tulajdonosnak.

 

PEM zarandoklat Plakat Bata 2018

GYALOGOSOK INDULÁSA Mohácsról:

 • Gyülekező 6:30 órától Mohácson, a Fogadalmi templomban.
 • A gyülekező ideje alatt is hirdetjük a szükséges tudnivalókat, és itt vehetők át az egészségügyi kártyák, imafüzetek, imafelajánló cédulák. Kérjük, érkezzenek időben!
 • Indulás 7:00 órakor.

 

GYALOGOSOK INDULÁSA Bátaszékről:

 • Gyülekező 9:00 órától Bátaszéken, a templomban.
 • A gyülekező ideje alatt is hirdetjük a szükséges tudnivalókat, és itt vehetők át a „beteg kártyák”, imafüzetek, felajánló cédulák. Kérjük, érkezzenek időben!
 • Indulás 9:15 órakor.

 

KERÉKPÁROSOK

 • A kerékpárokat szívesen elszállítjuk Pécsről Mohácsra. Aki ezt kéri, a szállítandó kerékpárt szeptember 14-én 16.00 óráig szíveskedjék a püspökség portájára elhozni.
 • Kerékpárosoknak Mohácson a Fogadalmi templomnál gyülekező 11:00 órakor, majd imádság után indulás az 56-os úton Bátaszék felé.
 • Megérkezéskor a kerékpárokat a templomhoz vezető út (Hunyadi u.) elején található faluház udvarában lehet hagyni biztonságban.
 • A kerékpárokat (kérésre) a püspökségre visszaszállítjuk, a szeptember 17-i héten ott átvehetők.

 

MOTORKERÉKPÁROSOK

 • Motorkerékpárosok saját szervezésben érkeznek Bátára. A motorkerékpárokat a templomhoz vezető utca melletti faluház udvarában hagyhatják biztonságban.
 • Motorkerékpárosoknak orvosi felügyeletet nem tudunk biztosítani. Jelentkezni, illetve információt kérni Tolnai Gábornál, a This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. címen lehet.

 

ÚTKÖZBEN

 • Gyalogosok bárhol csatlakozhatnak a menethez.
 • Mohács-Báta között a megállóhelyek kb. 8 km-enként kerültek kijelölésre, ahol lehetőség lesz megpihenni, regenerálódni. Bátaszék-Báta között – a távolságra való tekintettel kijelölt megállóhely nincs, a zarándoklat vezetőjének döntése alapján lesznek útközi rövid pihenők.
 • A megállóhelyeken és érkezéskor vizet osztunk szükség szerint, amelyért nem kell fizetni.
 • A gyalogos és biciklis zarándokok számára az út során, valamint valamennyi zarándok számára a szentmise alatt folyamatos orvosi ügyeletet biztosítunk.
 • Amennyiben valaki nem tud tovább menni vagy valamilyen baleset érte,
  jelentkezzen a rendezőknél, akik segítséget nyújtanak.
 • Amely plébániának van zászlója, település táblája, kérjük, hozza magával.
 • Útközben hangosítással folyamatosan imádkozunk és énekelünk. Szeretettel kérjük, hogy minden gyalogos zarándok csatlakozzon ehhez.

 

MEGÉRKEZÉS, BÁTAI PROGRAM

 • A bátai templomban közös imádság lesz.
 • A kegyhelyen gyónási lehetőséget biztosítunk. Táblákkal jelezzük, hol találhatnak gyóntató atyákat.
 • Bátán a nap liturgikus rendje: 10-12 óra között csendes szentségimádás,
 • 12 órakor Úrangyala imádság, 12:30-14 óra között vezetett szentségimádás, 14 órakor katekézis, 14:30-kor Rózsafüzér imádság. A zarándoklatot záró ünnepi szentmisét 15 órakor dr. Udvardy György pécsi megyéspüspök mutatja be a jelenlévő papság koncelebrálásával a bátai templomban. A szentmisét követően körmenet lesz a templom körül.
 • Bátán – az egyházmegyei és a plébániai karitász bevonásával – gyűjtést szervezünk egy hátrányos helyzetű, szegénységben élő, 3 gyermekes család számára, akiknek gondot okoz a napi megélhetés, ezért bármilyen értékű pénzadomány sokat jelent a számukra szükséges élelem és használati cikkek biztosítása érdekében. Kérjük a kedves testvéreket, hogy lehetőségeikhez mérten támogassák a családot!

 

VISSZAUTAZÁS

Bátáról Mohácsra, a Bátai elágazótól induló buszokkal lehet eljutni. Autóbuszok indulnak: 16.09, 17.44, 18.09, 19.09 órakor.
Bátáról Pécsre, a Bátai elágazótól induló buszokkal lehet eljutni. Autóbuszok indulnak: 16.09, 18.09, 19.09 órakor (átszállás nélkül).

A szentmisét és a körmenetet követően közvetlenül, a templomhoz vezető utca közeléből is indul autóbusz Mohácson át Pécsre. Jegyeket az autóbuszon kell megvásárolni.

Zarándokoljon velünk ebben az esztendőben is Bátára, hogy együtt imádkozzunk – kiemelten – papi hivatásokért. 

Fotó: Gregorics Iván

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 June
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség