A pécsi Szent Mór Katolikus Óvoda is bekapcsolódott a Katolikus Pedagógiai Intézet által meghirdetett programsorozatba, mely az 52. Eucharisztikus Kongresszus előkészítéséhez nyújt lelki hátteret. Ennek célja, hogy a gyermekek élettani sajátosságait figyelembe véve, közös élmények biztosításával támogassa a hitben való elmélyülést.

A felkészülés jó lehetőség arra is, hogy a növendékek és a felnőttek közös tevékenységei segítsék az Isten iránti szeretet növekedését.

Az idei esztendő sajátossága, hogy a Szentírás idézeteihez kapcsolt programok, közös cselekvések nagy átgondolást, kreativitást igényelnek az óvodapedagógusok részéről, hisz a járványügyi helyzet sok esetben megköti kezünket. Fontos feladatunk, hogy e nehéz helyzet ellenére egységben tartsuk közösségünket, még ha testi távolságtartásra is kényszerülünk. Az evangéliumi gondolatok elmélyítésében, személyesebbé tételében Kajtár Edvárd atya segítette a nevelőtestületet.

Október: „Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők. Aki bennem marad, s én benne, az bő termést hoz. Hisz nélkülem semmit sem tehettek.” (Jn 15,5)

A kiscsoportosok dugónyomdával, festéssel készítettek szőlőfürtöket és színes leveleket. Középső- és nagycsoportunk padlókép alkotásával is feldolgozta az evangéliumi részletet. A Csillag csoport ellátogatott a PEM Látogatóközpont kertjében lévő csodálatos szőlőtőhöz, ahol a püspökségi kertész szeretettel mesélt a növényről való gondoskodás menetéről, és lemetszett hajtásokkal lepte meg a gyerekeket. Lelki percek keretében mind a négy csoport elkészítette a saját, keresztet formáló szőlőtőkéjét, melyet közösen, az óvoda aulájában állították ki, ahol a szülők is megcsodálhatták. A tartalmas program zárásaként a családokat gyermekük munkájával és az evangéliumi idézettel ajándékozták meg.

November: „Én vagyok az égből alászállott, élő kenyér. Aki e kenyérből eszik, örökké él.” (Jn 6,51)

Ebben a hónapban a búzával ismerkedtek a gyerekek. A legkisebbek kalászból nyert búzaszemeket vetettek, majd megfigyelték, hogyan sarjad új élet a magokból. Gondoskodó szeretetük napról napra növelte az apró hajtásokat. A nagyobbak játszottak, barkácsoltak a gabonával és az őrlést is kipróbálhatták. A szorgos kezecskék csoportonként kis cipót dagasztottak. A megkelt tésztákat összefonva sütöttük meg annak jelképeként, hogy Isten búzaszemeiből egyetlen kenyér lesz.

A felkészülés decemberben folytatódik!

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 August
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Szent István király ünnepe - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 20. -
A Pécsi Egyházmegye alapításának 1013. évfordulója - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 23. -
Pécs Város és a Magyar Felsőoktatás Napja:
Pécs -
2022. 09. 01. - 2022. 09. 01.
Ars Sacra Fesztivál:
-
2022. 09. 12. - 2022. 09. 19.
Szent Vér búcsú és gyalogos zarándoklat:
Mohács - Báta -
2022. 09. 17. - 2022. 09. 17.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség