Bemutatkoznak a mohácsi Park Utcai Katolikus Általános Iskola leendő elsős tanítói.

img 7120 optimizedAz intézmény két osztályt indít:

Német nemzetiségi nyelvoktató (5. évtől angol nyelvvel)
Tanító: Kissné Boda Gabriella

"Tisztelt Szülők! Kedves Gyerekek!

Kissné Boda Gabriella vagyok, a Park Utcai Katolikus Általános Iskola német nemzetiségi tanítója. Közel 20 éve dolgozom ezen a pályán, alsós osztályfőnökként és nemzetiségi német tanítóként. A 2020/2021-es tanévben a leendő németes osztály osztályfőnöke leszek, ahol az olvasás- írás szépségeivel és a számolás izgalmaival ismertetem meg a gyerekeket, kiegészítve a német nyelv alapjainak elsajátításával. Iskolánk minden tantermében van interaktív tábla, így sok digitális tananyagot tudok használni a tanórák során, mely színessé, érdekessé teszi az órákat. A gyerekek nagyon élvezik. Német nyelvet az első osztálytól kezdve heti 5 órában tanulunk, sok mondókával, dallal, játékkal. Lehetőség van német néptánc – és népismeret tanulására is heti 1-1 órában. Tantermeink kialakítása, berendezési tárgyai, színvilága segít abban, hogy tanulóink otthonosan érezzék magukat, s az ott kialakított kis pihenősarkot is szívesen használják. Tavaly elkészült gyönyörű udvarunkban és korszerű játszóterünkön bőven hagyunk időt a gyerekeknek a friss levegőn való játszásra, szaladgálásra. Az első években igyekszem a játékosságra helyezni a hangsúlyt, a gyerekek ritmusához alakítva napi-rendjüket, ezzel megkönnyítve az óvoda-iskola átmenetet, rugalmasan kezelve a tanórákat és a pihenő időket. Nagy izgalommal és szeretettel várom osztályomba a leendő elsősöket, remélem minél előbb személyesen is találkozhatunk."

img 7122 optimizedKomplex művészeti nevelés (dráma, tánc, vizuális kultúra)
emelt óraszámú ének-zenével (1. évtől angol vagy német nyelvvel)
Tanító: Vetró Gáborné

"Tisztelt Szülők! Kedves Gyerekek!

Vetró Emese vagyok. Tanítói diplomámat az Eötvös József Tanítóképző Főiskolán szereztem, ének-zene szakkollégiumi képesítéssel. Pályakezdő korom óta tanítok a Park Utcai Katolikus Általános Iskolában. Szerencsésnek tartom magam, hogy folyamatosan osztályfőnök lehetek. Mindez kihívást és örömet jelent számomra. Osztályfőnökként sok gondot fordítok a közösség kialakítására. Nagy hangsúlyt fektetek a harmóniára, az elfogadó, az egymás kölcsönös tiszteletén alapuló légkör megteremtésére. Tanóráimon szívesen alkalmazom az együttműködést támogató módszereket: a páros- és csoportmunkát, a tevékenységközpontú tanulási formákat, hogy minél hatékonyabban fejlesszem a gyermekek képességeit. A kicsik életkori sajátosságait figyelembe véve törekszem a játékosságra, hiszen ebben az életkorban – különösen az első osztályban – még a játék a gyermek elsődleges tevékenysége. Tanítói hitvallásomat Szent Ágoston sorai jellemzik: „A hit azt jelenti, hogy az ember elhiszi, amit még nem lát. Ennek a hitnek pedig az lesz a jutalma, hogy látni fogja, amiben hisz.” A következő tanévben az ének-zene tagozatos osztály tanítója leszek. Nagy szeretettel várom a gyermekeket az osztályomba. Szívből remélem, hogy hamarosan személyesen is találkozunk!"

Hivatalos beiratkozás: 2021. április 15-16.

 

A közvetlen és könnyebb tájékoztatás érdekében kérjük, töltsék ki a rövid szándéknyilatkozatot.

 

 

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2023 March
M T W T F S S
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

Férfitalálkozó:
Pécs, Magtár Látogatóközpont -
2023. 03. 23. - 2023. 03. 23.
Keresztút és szentmise a Szent Kereszt ereklye jelenlétében:
Máriagyűd -
2023. 03. 24. - 2023. 03. 24.
Férfitalálkozó:
Pécs, Magtár Látogatóközpont -
2023. 03. 24. - 2023. 03. 24.
Nagyböjti lelki délután:
Paks -
2023. 03. 25. - 2023. 03. 25.
Gyümölcsoltó Boldogasszony:
Máriagyűd -
2023. 03. 26. - 2023. 03. 26.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség