Bemutatkozik a siklósi Szent Imre Katolikus Általános Iskola leendő elsős tanítója.

"Tisztelt Szülők, kedves Gyerekek!

Nagy Edit vagyok, a siklósi Szent Imre Katolikus Általános Iskola tanítója.

1993 januárja óta dolgozom ebben az iskolában, s szeretettel várom osztályomba a leendő elsős kisdiákokat.

Pontosan tudom, hogy a következő tanév legnehezebb feladata a kicsik számára nem a betűkkel való ismerkedés vagy a számok világában való kiigazodás, hanem az, hogy megszokják az új intézmény légkörét, az iskolai életet.

szt.imre ofoAz iskolakezdéskor a szülők csemetéikkel együtt izgulnak, mivel rájuk is sok új feladat hárul. Látniuk és segíteniük kell, együtt munkálkodniuk velem, hogy sikeres legyen a beilleszkedés.  Ehhez időre, türelemre van szükség mindannyiunk részéről, hiszen ez nem könnyű feladat a kisdiák számára. Ígérem, hogy a gyerekek jó kezekben lesznek, és mindent megteszek majd azért, hogy minél zökkenőmentesebb legyen az átmenet.

Barátságos, gyermekközpontú tanteremmel, sok játékkal, korszerű technikai eszközökkel fogadom a gyerekeket, egyénre szabottan figyelemmel kísérem a fejlődésüket. A tanítás mellett sokszor kerítünk alkalmat arra, hogy megünnepeljük a születésnapokat, kiránduljunk, ezzel is építve az osztályközösséget. Sok érdekes műsor is vár majd ránk. Szeretem a kézműves, rajzos tevékenységeket. Tanulóim sok pályázaton értek el már sikert, eredményt, sok -sok ajándékkal az elmúlt évek során. Ezt folytatni szeretném a következő osztályommal is. Nálunk lehetőség van táncolni, kórusban énekelni, hangszeres oktatásban részt venni, sportolni.

A munkám során sok tehetséges tanítványomból lett rendőr, óvónő, óvodai dajka vagy más szakma képviselője. Ők nemcsak hálás szívvel emlékeznek a közösen eltöltött évekre, hanem visszajárnak iskolánkba, néha az ő gyermekeik is a tanítványaim. Büszke vagyok rájuk.

Minden felelősen gondolkodó édesapa, édesanya, nagyszülő, mikor iskolát választ gyermekének, komoly döntés előtt áll. Igyekszik olyan helyet keresni kis” KINCSÉNEK”, ahol minden szempontból biztonságban tudhatja. Lesznek könnyebb és nehezebb napok az iskola forgatagában, tudom. De ígérem, a könnyebb és szebb nap több lesz, mint a nehéz.

„Hitre, tudásra, szép életre, jóra” - ez iskolánk mottója, s ennek igyekszünk is megfelelni, és ezt képviselni a mindennapokban diákjaink felé.

Minden érdeklődőt szeretettel és nagy örömmel várok a leendő első osztályomba.

Tisztelettel és szeretettel: Edit néni"

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 July
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.
KOVÁSZ - A Pécsi Egyházmegye családi napja:
-
2024. 08. 19. - 2024. 08. 19.
Szent István király ünnepe - Szentmise a székesegyházban:
-
2024. 08. 20. - 2024. 08. 20.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség