A Katolikus Szeretetszolgálat a „Természetes gyermekáldás” projektje keretében nyílt pályázatot hirdet a magyarországi székhellyel rendelkező oktatási intézmények számára, általános és középiskolák 1-8. évfolyamai (6-14 éves korosztályú tanulók) részére.

A pályázó intézmények az "Emberi Méltóság Tananyag" oktatására szereznek jogosultságot. Ez a ma Magyarországon egyedülálló iskolai projekt arra hívja fel a figyelmet, hogy mi az, ami a teremtett világban az embert megkülönbözteti minden más élőlénytől és tárgytól - mutatta be a tananyagot Bakné Kende Adrienn, a HDC Hungary magyarországi koordinátora. Elmondta, hogy a tananyag az alábbi tényre alapoz: az ember rendelkezik a döntés szabadságával, ezekért a döntésekért pedig vállalni kell a felelősséget mindenkinek. Mivel az egészségünkről, a kapcsolatainkról is döntünk, fontos, hogy a türelem, az önfegyelem, a tisztelet és a felelősségvállalás fogalmait és gyakorlati megvalósulásait is elsajátítsák a gyerekek.

Az Emberi Méltóság Tananyag egy olyan komplex, részletesen kidolgozott kézikönyv, amely azzal a céllal született meg, hogy a gyerekek számára közérthetően, lényegre törően és játékosan bemutassa az emberi méltóság fogalmát. Az egyes évfolyamok nem épülnek egymásra, viszont a 15 tanóra anyaga igen. A pályázat során az amerikai World Youth Alliance által fejlesztett és magyar nyelvre lefordított "Human Dignity Curriculum” (Emberi Méltóság Tananyag) felhasználási jogát (licence) lehet elnyerni. A 15.00 óra úgy van összeállítva, hogy az adott évfolyam lelki és szellemi kapacitásait is figyelembe veszi. A pedagógus tulajdonképpen egy óravázlatot kap, amelyhez minden szemléltető eszköz (videók, nyomtatható/olvasható feladatlapok), illetve játékos feladatok, vitára és gondolkodásra késztető kérdések is biztosítva vannak. (Részletes információk itt találhatók a tananyagról)

A pályázat részletes kiírását, valamint bővebb információkat ezen a linken találnak.

A tananyag alapos kidolgozottsága miatt a tanárok önállóan is elkezdhetik annak tanítását. Azok számára azonban, akik a pályázat benyújtása előtt szeretnének mélyebben megismerkedni a tananyag felépítésével és tartalmával, esetleg már benyújtották vagy elnyerték a pályázatot és ezért érdeklődnek, 2021. május 4-én 16:30 órakor online ismertető előadást tartunk (kb 60 perc hosszúságú). A tájékoztató előadás során a tanárok személyesen is feltehetik kérdéseiket az alapító szervezet regionális koordinátorának. (A szakmai koordinátor a tananyag magyarországi oktatása során felmerülő további kérdésekkel is megszólítható lesz, illetve az oktatás megkezdése előtt további konzultációs alkalom biztosításával szeretné segíteni a pályázatot elnyerő kollégák munkáját.) A májusi tájékoztató előadás iránt érdeklődő szakemberek jelentkezését az This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-mail címen várjuk.

Kapcsolat és további információ: Katolikus Szeretetszolgálat
Telefon: 06-30-464-0601
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

Katolikus Szeretetszolgálat

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 June
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Közelgő események

Egészségügyi dolgozók és segítő foglalkozásúak lelkigyakorlata:
Máriagyűd -
2021. 06. 18. - 2021. 06. 20.
A Székesegyház felszentelésének 130. évfordulója, PPHF Te Deum:
Pécsi Székesegyház -
2021. 06. 22. -
Igazgatói értekezlet:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 06. 24. -
Lectio Divina Eucharistica - online:
Pécs -
2021. 06. 24. - 2021. 06. 24.
PEM Kórustalálkozó:
-
2021. 06. 29. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség