Élménybeszámoló a mohácsi Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és Óvoda harmadik osztályának Kajla kalandjairól.

A Magyar Turisztikai Szövetség nagyszerű játékában Kajla, a magyarvizsla kölyök bebarangolja hazánk nevezetes tájait, összegyűjti a legizgalmasabb családbarát kirándulóhelyeket. Vadregényes, színes erdők és ezernyi csodás érdekesség várja a családokat az ország számos pontján. A játékban résztvevők megismerkedhetnek Magyarország állat- és növényvilágával, felejthetetlen emlékeket szerezve. Az országjárásról Kajla-útlevélben kaphatunk igazolást.

A mohácsi Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola harmadikosai már első osztályban megkapták Kajla-útlevelüket. A nyár folyamán szorgalmasan gyűjtögették a pecséteket a családi kirándulások alkalmával Magyarország legszebb helyein. A második osztály elején beszámolhattak élményeikről, és a legtöbb helyen járt tanulókat beküldve a szervezőktől értékes ajándékot kaptak. A második évben a pandémia miatt az utazások korlátozva voltak, de az online-tér megnyitásával néhányan a családi vetélkedőbe is becsatlakoztak. A harmadik év tavaszán meghirdetett Kajla Online Sulikupa, mellyel az osztálynak 1 millió forint értékű kirándulás nyerhető, fellelkesítette a gyerekeket és a szülőket is. A nevezéshez legalább öt főre volt szükség, de a harmadik osztályból hét tanuló is szívesen vállalta a plusz feladatokat. Családi program lett a felkészülés és a szurkolás. Április 19-én, 21-én és 23-án 19 órakor izgatottan vettek részt a Szente Vajk által vezetett online vetélkedőn. Nagyon sok jól felkészült csapat indult a háromfordulós versenyen. Az eredményt mindig másnap délután lehetett megnézni. Lelkesen számolgatták az egyénileg összegyűjtött pontokat és bizakodva várták a helyezettek nyilvánosságra hozatalát. Sajnos nem sikerült az élmezőnybe jutniuk, de cseppet sem voltak elkeseredve. Az ország nevezetességeiről sok érdekes információt tudtak meg. A verseny izgalma, a családok összefogása, az együtt eltöltött idő, mind-mind maradandó élményt adott a gyerekeknek és a szülőknek is. Közben terveket szőttek a felkeresendő helyekről is. Az iskolába érkezett térkép és makettek - melyet a kézműves szakkör állított össze - még több tanuló érdeklődését keltették fel hazánk szép tájai iránt.

Szerencsés Ilona, a mohácsi Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és Óvoda munkatársa

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 August
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Szent István király ünnepe - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 20. -
A Pécsi Egyházmegye alapításának 1013. évfordulója - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 23. -
Pécs Város és a Magyar Felsőoktatás Napja:
Pécs -
2022. 09. 01. - 2022. 09. 01.
Ars Sacra Fesztivál:
-
2022. 09. 12. - 2022. 09. 19.
Szent Vér búcsú és gyalogos zarándoklat:
Mohács - Báta -
2022. 09. 17. - 2022. 09. 17.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség