Hagyományteremtő szándékkal, egész napos családi rendezvénnyel ünnepelték Tamásiban Szűz Mária mennybevételét.

Első alkalommal, ám hagyományteremtő szándékkal augusztus 15-én közösségi családi napot tartottak Tamásiban. A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége Tamási Szevezetének elnöke, Ribányi József felvetésére egy maroknyi lelkes hívő kezdte el megvalósítani a gondolatot. A rendezvény apropója, hogy a tamási templom Nagyboldogasszony nevét viseli, augusztus 15-e pedig a templom búcsúnapja. A napnak mottót is adtak, mely „Máriával Jézushoz” volt. A rendezvénynek a templom és a templomkert adott otthont.

Az ünnep szentmisével kezdődött Csibi Imre plébános celebrálásával, majd színes programokkal folytatódott, melyekből kicsik és nagyok egyaránt választhattak. A legkisebbeket ugrálóvár várta, de kézműves foglalkozásokon is részt vehettek és bábfilmet nézhettek, míg szüleik Nagy Péter keresztény nevelésről szóló előadását vagy a Szent Cecília Katolikus Zenekar koncertjét hallgathatták. Az érdeklődők a Tamási Íjász Egyesület segítségével próbára tehették íjász tudásukat is.  

„Végül a szeplőtelen Szűzet – az áteredő bűnnek minden szennyétől épségben megőrzötten – földi életének végén testestül – lelkestül fölvette Isten a mennyei dicsőségbe.” KEK966

Minden résztvevőt finom ebéddel (szarvaspörkölt főtt burgonyával) kínáltak a szervezők, melyet Strigencz Ferenc kántor úr készített. A nap zárása egy zenés irodalmi előadás volt, ahol magyar költők világirodalmi verseinek megzenésített változatát hallgathatta a közönség Erdős Orsolya és Kántor István előadásában.

A szervezők célja a közösség építése, a lelki megerősödés mellett pedig egy kellemes, gondtalan nap eltöltése a Szűzanya ölelésében. Több résztvevő megfogalmazta, hogy érdemes lenne ezt folytatni és valóban hagyományt teremteni.  A szervezők örömmel vállalják a feladatot a jövőben és ezúton is köszönetüket fejezik ki mindazoknak, akik valamilyen módon támogatták a rendezvény létrejöttét.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon

2021 November
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

Pécsi Advent:
-
2021. 11. 29. - 2021. 12. 19.
Roráté szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 11. 29. -
Punya, egy falat kenyér c. kiállítás:
Pécs, Dóm Kőtár -
2021. 11. 29. - 2022. 01. 06.
Roráté szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 11. 30. -
Roráté szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 12. 01. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség