A Házasság hete országos rendezvénysorozathoz kapcsolódva a Pécsi Székesegyház Nagycsaládos Egyesület idén február 12-én tartja hagyományos, házasság világnapi rendezvényét, melyet immár 19. alkalommal rendeznek meg városunkban. A rendezvénnyel évről évre a házasság és a család értékeire, szerepének fontosságára szeretnék felhívni a figyelmet.

A házasság világnapi program 11 órakor főpásztori szentmisével kezdődik a Pécsi Székesegyházban, ahol az idén jubiláló házaspárok püspöki áldásban részesülnek. A szentmisét a Pécsi Egyházmegye a YouTube-csatornáján élőben közvetíti.

A nap további részének programjait a Magtár Látogatóközpontban tartják, ahol Életünk kalandja címmel Dr. Dabóczi Kálmán és Veronika előadását hallgathatják meg az érdeklődők, melyet kiscsoportos beszélgetések követnek. Az előadások után adják át az Együtt Másokért emlékérmeket és köszöntik az idén jubiláló házaspárokat. A rendezvény kvízjátékkal és "Szólj be a papnak" rendezvénnyel zárul.

A gyermekeket 14-16 óráig játszóházba, majd pedig táncházba várják.

Az egészségügyi előírásokra való tekintettel a programokon való részvétel maszk viselete és védettségi igazolvány bemutatása mellett lehetséges.

A rendezvényen való részvétel regisztrációhoz kötött. Regisztrálni ITT lehet. Jelentkezési határidő: 2022. február 4.

A határainkon túlról érkezőknek a szervezők szállást biztosítanak, amennyiben jelzik igényüket a This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. címen.

Fotó: Pixabay

Pécsi Egyházmegye

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 July
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

No events

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség