Hazánkban 2022-ben immár tizenötödik alkalommal rendezik meg a Házasság hetét a keresztény egyházak és civil szervezetek összefogásával február 13-20. között. Az országos rendezvénysorozat célja, hogy felhívja a figyelmet a házasság, a család értékeire és fontosságára, valamint segítséget nyújtson a házasságra készülőknek.

A Pécsi Székesegyház Nagycsaládosok Egyesülete február 12-én ünnepli a házasság világnapját, melynek programjairól ITT található leírás.

Uzsalyné Pécsi Rita Szövetségben Istennel és a társunkkal címmel tart előadást február 14-én, 18 órai kezdettel a Magtár Látogatóközpontban. További részletek ITT olvashatók.

A Pécsi Egyházmegye Családpasztorációs Referatúrája közös barangolásra várja a házastársakat a Mecsekbe február 19-én. Részletek a galériában elhelyezett plakáton.

A Pécsi Egyházmegye, a Borostyán Egyesület és a Pálos Lelki Központ szervezésében idén is várják Szerelmi kalandtúrára a párokat 2022. február 9-28 között. 2022-ben Lackfi János költő „Érintkezési pontok” című versét ajánlotta a játékban történő felhasználásra, de a pároknak idén is lesz lehetősége kirándulásra, közös vacsorára és közös beszélgetésekre, a társsal eltöltött minőségi időt helyezve a középpontba. A programhoz kapcsolódó menetlevelek letölthetők a Facebookon és az Instagramon, illetve Pécs belvárosában, az Irgalmasok utca 3. szám alatti Gránátalma Kegytárgyboltban személyesen is beszerezhetők hétfőtől-péntekig 9-17 óra között. A kitöltött menetleveleket február 28-ig várják a This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-mail címre.

A Szerelmi kalandtúra folytatásaként később be lehet kapcsolódni A házasság művészete csoportba, ami izgalmas találkozásokra nyújt lehetőséget az érdeklődő házaspárok számára.  „A házasság művészete” program népszerű, videofilmes rendezvény, amely lebilincselő történetek, szakértőkkel készült interjúk, komikus jelenetek révén friss és izgalmas módon mutatja be Isten házasságra vonatkozó tervét. Tetszőleges korú házaspárokat hivatott segíteni abban, hogy kapcsolatuk kellően tartalmassá és bensőségessé váljék. „A házasság művészete” bibliai bölcsesség, humor, gyakorlatias meglátások, elmélkedés és feladatok révén bátorítja a párokat, hogy erős házasságot alakítsanak ki, ezen kívü az adott témához illő gondolatokkal, személyes történetekkel, mesés, zenés elemekkel színesítik havi találkozóikat. A csoporthoz folyamatosan lehet csatlakozni, de lehetőség van új, friss házas csoport indítására is. Az érdeklődők az alábbi email címen jelentkezhetnek: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., a férj és feleség teljes nevének, illetve annak az email címnek a megadásával, amivel a Zoom-alkalmakhoz kapcsolódni szeretnének! A vírushelyzet miatt változó, hogy online vagy személyesen lehet-e találkozni, a szervezők, Kapitányné Légrádi Éva és Simon Béla törekszenek a személyes jelenlét erősítésére.

A Házasság hetében a Pálos Lelki Központban hallgathatják az érdeklődők A legbiztosabb hozam: Befektetés a házasságba címmel Tóth Gábor és Ivánfi Judit előadását 2022. február 18-án, pénteken 19 órakor. 2022. március 11-én, pénteken 19 órakor Az együtt töltött idő hossza és a párkapcsolat változása címmel dr. Gyuris Petra pszichológus, házassági tanácsadó tart előadást a Pálos Lelki Központban. Az előadások után lehetőség lesz kiscsoportos beszélgetésre. Részletek és regsiztráció a This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-mail címen.

Az egyházmegye plébániái által szervezett helyi rendezvényekről szóló információkat az alábbiakban közöljük. A programok listáját folyamatosan frissítjük. Az egyes rendezvények részletes programjait ismertető plakátok a cikk alján található galériában is megtekinthetők.

 

Bátaszék

02.17. Szentségimádás a házasokért és családokért 17:00-kor a templomban

02.19. Uzsayné Pécsi Rita előadása A gender ideológiai veszélyei címmel 10:00-kor a Művelődési házban

02.20. Házaspárok megáldása a 10:00-kor kezdődő szentmisén

 

Dombóvár

02.20. Házaspárok megáldása a vasárnapi szentmiséken

 

Mohács

02.13. Jegyespárok megáldása a 17:00-kor kezdődő szentmisén a Fogadalmi templomban

02.20. Házaspárok megáldása a 10:00-kor kezdődő szentmisén a Fogadalmi templomban

 

Paks

02.13.  Jegyespárok és házaspárok megáldása a vasárnapi szentmiséken

(A Puskás-Dallos házaspár tanúságtétele elhalasztva, várhatóan egy későbbi időpontban kerül megtartásra.)

 

Pincehely

02.19. A házaspárokat Porpáczy Attila plébános áldja meg a 18:00-kor kezdődő szentmisén

 

Szekszárd

02.19. Előadás és koncert a Vármegyeházán (Szekszárd, Béla király tér 1.)

18:00 órakor Abai Tibor és felesége, Zsuzsa előadása – A virtuális világ valós kérdései; 19:00 órakor a paksi IDM zenekar dicsőítő koncertje

A belépés díjtalan, a vonatkozó járványügyi szabályok betartásával.

02.20. Házaspárok megáldása a vasárnapi szentmiséken

Kapcsolódás a Szerelmi kalandtúra programjaihoz.

 

Szigetvár

02.14. Bálint-napi vacsora fiatal házasoknak. Részletek a plébánia hirdetéseiben.

02.20. Házaspárok megáldása a vasárnapi szentmiséken

 

Tamási

02.13. 10:00-kor szentmise tanúságtétellel

02.14. "Együtt játszik a család" - Házasság Hete rajzpályázat megnyitója a Művelődési Központban (a kiállítás 02.18-ig megtekinthető)

02.17. A rajzpályázat eredményhirdetése

02.18. 18:00-kor Süveges Gergő és felesége, Margit előadása a Művelődési Központban

02.20. 10:00-kor a házaspárok megáldása szentmisében

 

A programok listáját folyamatosan frissítjük! A rendezvények megtartása és az azokon való részvétel az aktuális járványügyi szabályok megtartása mellett lehetséges.

A központi, online is követhető programok listája itt olvasható.

Pécsi Egyházmegye

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 July
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.
KOVÁSZ - A Pécsi Egyházmegye családi napja:
-
2024. 08. 19. - 2024. 08. 19.
Szent István király ünnepe - Szentmise a székesegyházban:
-
2024. 08. 20. - 2024. 08. 20.
KILÁTÓ - Keresztény gólyatábor Sikondán:
-
2024. 08. 21. - 2024. 08. 24.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség