Januárban megkezdte működését a Pálos Lelki Központ, melynek mottója: „Építsünk egy olyan házat, ami nem dől össze”. A lelki központ otthont kíván nyújtani helyi közösségeknek, lelki békét keresőknek, s mindazoknak, akik a mentális egészségük megőrzése érdekében szakemberek segítségét szeretnék igényelni.

Magyarország Kormányának a segítségével, állami támogatásból megvalósított, a pécsi Pálos templomot és kolostort, valamint a kialakított Pálos Lelki Központot érintő felújítási és fejlesztési projektek átadási ünnepségére 2022. január 15-én, a Pálos Rend névadójának és védőszentjének, Első Remete Szent Pálnak az ünnepén került sor a Pálos templomban. Az ünnepség részeként Bíró László püspök, nyugalmazott tábori ordinárius Puskás Róbert Antal pálos tartományfőnökkel és a pálos atyákkal szentmisét mutatott be, majd az elkészült beruházást Soltész Miklós egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkár adta át. Az ünnepségen részt vett még Zambó Péter, az Agrárminisztérium erdőkért felelős államtitkára, Dr. Hoppál Péter országgyűlési képviselő, Dr. Őri László, a Baranya Megyei Közgyűlés elnöke, és Kővári János önkormányzati képviselő.

Palos Lelki Kozpont 3

Jelenleg 6 közösségnek ad otthont a Pálos Lelki Központ, azonban szívesen várják az új közösségeket is. Előzetesen jelentkezni, illetve további információ után érdeklődni a következő e-mail címen lehetséges: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sok szeretettel várják a kedves érdeklődőket az alábbi előadásokra:


Előadás címe


Előadás időpontja


Előadó


Helyszín


A házasság boldogsága
(előadás-sorozat)


Minden hónap első pénteke, 19:00 órától.


Bíró László püspök atya


Szent Imre (Pálos) templom
7625 Pécs, Hunyadi János utca 70.

Mi lakik az emberben?
(előadás-sorozat)


Február 5. (szombat)
Március 5. (szombat)
Április 2. (szombat)

kezdés: 16:00 óra

Helstáb Ákos

Pálos Lelki Központ (előadóterem)
7625 Pécs, Hunyadi János utca 70.


A legbiztosabb hozam:
Befektetés a házasságba*
(Szerelmi kalandtúra)

Február 18.
kezdés:19:00 óra

Tóth Gábor és
Ivánfi Judit

Pálos Lelki Központ (előadóterem)
7625 Pécs, Hunyadi János utca 70.


*Regisztrációhoz kötött esemény, regisztrálni a www.paloskozpont.hu oldalon lehetséges.

Fotó: Magyar Kurír

Pécsi Egyházmegye

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 July
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség