A Pécsi Nemzeti Színházban zárta hagyományos művészeti napját a Szent Mór Iskolaközpont 2022. április 5-én, melyen Felföldi László pécsi megyéspüspök köszöntötte az egybegyűlteket. A változatos zenei darabok között a gyermekek rajzainak, festményeinek, kézműves alkotásainak vetített bemutatóját élvezhette a főként a fellépő gyermekek szüleiből, rokonaiból álló közönség.

"Az Isten mindenkinek ad tehetséget, valami titkot, valami nagy ajándékot a szívébe" - kezdte köszöntjét a főpásztor.  Ennek az ajándéknak a kibontakoztatásához sokat kell dolgozni. A Szent Mór Iskolaközpont művészeti napja hármas nagy ajándék ünnepe. Ünnepeljük egyfelől azt, hogy ezeknek a fiataloknak a szívében valami elkezdődött, elszánták magukat egy útra. Másfelől ünnepeljük és hálásan köszönjük a szülők hozzájárulását, ami nem csekély: fel kell ismerni a gyermek tehetségét, érdeklődését, és annak alárandelve rengeteg türelem, odafigyelés szükséges, hiszen alkalmazkodni kell a családi időbeosztással az előkészületek, próbák beosztásához. Harmadrészt pedig ünnepeljük az iskola tanárait, akik ezekenek a tehetségeknek a kibontakozását elősegítik, kísérik, mederbe terelik. Ilyen az életünk is. Talán hangszeren nem tudunk mindnyájan játszani, de a szeretet harmóniái valamennyiünket megérintik. Ebben az összhangban mindnyájan részt tudunk venni. Rajtunk múlik, hogyan fog szólni együtt az élet zenekara, a család, az iskola, a közösség közös hangszerein" - mondta ünnepi beszédében Felföldi László megyéspüspök, majd arra is felhívta a figyelmet, hogy szóljon technikailag bármilyen tökéletesen egy hangszer, ha előadójának szíve belül nincs ráhangolva a szeretet harmóniájára, akkor nem fog soha jól szólni a zenemű.

Nagy Andrea, a Szent Mór Iskolaközpont igazgatója, köszöntőjében az izgalmat, az izgatottságot jelölte meg közös nevezőként a jelen levő szülők, gyermekek és tanárok között, hiszen mindenki izgul egy kicsit, hogyan fog sikerülni az előadás. Azzal a kéréssel fordult a hallgatósághoz, hogy biztassák a gyerekeket tapssal, mert ez bizonyosan motiválja őket.

Fotó: Hegyi László

Pécsi Egyházmegye

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 October
M T W T F S S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

Katolikus Kulturális Hetek:
-
2022. 10. 03. - 2022. 10. 31.
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2022. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 10. 25. -
Mindenszentek - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 11. 01. -

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség