Május 27-én tartotta ballagással egybekötött, hálaadó, tanévzáró szentmiséjét a Dombóvári Árpád-házi Szent Erzsébet Katolikus Óvoda közössége. Az óvoda nevelőtestülete a belvárosi Jézus Szíve templomban várta a gyermekeket és családokat. Az ünnep keretében búcsúztak el az iskolába készülő 17 nagycsoportos óvodástól is.

Az érzelmi biztonságot nyújtó, szeretetteljes közösségtől, ovis pajtásoktól, barátoktól, óvónőktől, dajkáktól való elválás nagy mérföldkő a gyermekek számára. A ballagó gyerekek egy virágkapun átlépve, szüleikkel kézen fogva indultak el arra a nagy útra, melyen a Jóisten és János atya áldása kíséri majd őket, a tarisznyáikba rejtett rózsafüzér pedig segíti imáikat.

A családokat Tóthné Károly Mónika, az intézmény vezetője köszöntötte. Ünnepi beszédében felidézte az elmúlt tanév legfontosabb eseményeit. Elmondta, hogy az óvoda nevelőtestületének tagjai a koronavírus miatt kialakult járványhelyzet idején is a legjobb tudásunk szerint alkalmazkodtak a rendkívüli körülményekhez, és mindent megtettek annak érdekében, hogy óvodás gyermekeik biztonságban, harmóniában, nyugodt körülmények között nevelkedhessenek.

TeDeum2

Az intézményvezető külön köszönetet mondott dr. Hegedűs Jánosnak, az óvoda lelkipásztorának a segítségéért, együttműködéséért, aki a legnehezebb időkben is mérhetetlen szeretetet és erőt sugározva biztosította a nyugodt óvodai élethez szükséges hátteret, utat mutatva az ott dolgozók, a gyermekek és szüleik számára.

Tóthné Károly Mónika örömmel tájékoztatta a szülőket arról, hogy Nagy Anikó Éva óvodapedagógust nyugdíjba vonulása alkalmából miniszteri elismerésre terjesztette fel az intézmény, aki Pintér Szilárd polgármestertől átvehette a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet. Az óvodavezető kiemelte, hogy Nagy Anikó Éva pedagógiai munkája példaértékű a nevelőtestület számára és szeretettel gratulált a jól megérdemelt elismeréshez.

TeDeum3

Ezt követően felidézte a tanév élményekben gazdag tevékenységeit, legfontosabb programjait, eseményeit:

 • a hagyományosan megrendezésre kerülő ősz-ünnepet
 • a Szent Mihály-napi vásárt
 • az állatok világnapja alkalmából a szülőkkel közösen szervezett jótékonysági futást
 • a Mohácsi Park utcai óvoda látogatását az Erntedankfest rendezvényen
 • az őszi kirándulást a Katica-tanyára,
 • a Skóciai Szent Margit-majorban élő szép korú lakóknak adott műsort
 • a gyerekek Szent Márton-napi német nemzetiségi táncelőadását
 • az óvoda névadójának, Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepnapjához kapcsolódó programokat
 • a nagycsoportosok kirándulását a szászvári várkastélyba
 • a közös adventi gyertyagyújtásokat
 • a csoportfarsangokat
 • a gyertyaszentelő ünnepet
 • a hamvazkodást
 • a nagycsoportosokkal tett múzeumpedagógiai foglalkozást, melynek keretében a pécsi székesegyház épületével ismerkedtek
 • a Holdacska csoport látogatását Mohácsra
 • a húsvéti ünnepre való lelki felkészülést nagycsütörtökön, melyet Felföldi László püspök segített helyben celebrált szentmisével
 • az alsószentmártoni katolikus óvoda látogatását
 • a gyermekhét közös óvodai programjait

melyek mind színes élményekkel gazdagították az óvodások mindennapjait.

TeDeum5

Az óvodai ballagás a magyar és német nyelvű búcsúzóverseket követően, meghitt, bensőséges tanévzáró szentmisével folytatódott, melyen a szülők közösségéből álló zenekar vállalta a zenei szolgálatot.

Az ünnep zárásaként a szeretetvendégséget jelképező mézeskalács szívet örömmel vitték haza a gyerekek.

Szöveg: Királyné Lukács Gyöngyi óvodapedagógus
Fotó: Keszthelyi Tamás

Pécsi Egyházmegye

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 July
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.
KOVÁSZ - A Pécsi Egyházmegye családi napja:
-
2024. 08. 19. - 2024. 08. 19.
Szent István király ünnepe - Szentmise a székesegyházban:
-
2024. 08. 20. - 2024. 08. 20.
KILÁTÓ - Keresztény gólyatábor Sikondán:
-
2024. 08. 21. - 2024. 08. 24.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség