A Pécsi Tudományegyetemen tanulmányokat folytató hat nigériai hallgatót, köztük három lelkipásztort fogadott hivatalában Felföldi László pécsi megyéspüspök június 30-án. A Pécsi Egyházmegye kiemelten kezeli hazánk nigériai orvosmissziójának támogatását, az Onitsha Egyházmegye területéről érkezett hallgatók számára lakhatást biztosít egyetemi éveik során.

Felföldi László rendszeresen tájékozódik a pártfogoltak magyarországi életének alakulásáról, akikkel személyes hangvételű, kötetlen beszélgetés keretében beszélgetett mindennapjaikról, megoldásra való problémáikról.

Nigériaiakkal találkozás06 30 1

A három felszentelt pap még 2020 januárjában érkezett a nigériai Onitsha Egyházmegyéből Pécsre, ahol a Pécsi Tudományegyetemen folytatnak tanulmányokat. A későbbiekben pedig további három nigériai fiatallal egészült ki az Onitsha Egyházmegyéből érkezett katolikus egyetemisták száma, akik az egészségügyi karon szereznek majd szakirányú felsőfokú végzettséget. A végzést követően Martin atya orvosként, Mark atya gyógyszerészként, Henry atya pedig pszichológusként is szeretné segíteni a nigériai közösséget. A fiatal papok egyetemi tanulmányaik mellett a Pécsen tanuló külföldiek lelkipásztori szolgálatában is közreműködnek.

Nigériaiakkal találkozás06 30 4

A nigériai hallgatók tanulmányait és Magyarországon való tartózkodását a Hungary Helps Program, illetve az Afréka Alapítvány, pécsi lakhatását pedig a Pécsi Egyházmegye támogatja.

Nigériaiakkal találkozás06 30 3

Nigériában a rászorulók számára az egészségügyi ellátást jellemzően az egyház biztosítja. Az Onitsha Egyházmegye több kórházat is fenntart a 206 milliós népességű nyugat-afrikai országban. „A nigériai elithez tartozók meg tudják fizetni a privát orvosi ellátást, a felső középosztály a fizetős államit, de a fennmaradó nyolcvan százalék semmit nem tud megfizetni. Nekik próbálunk megszervezni egy szolgálatot, és betanítani ottani kollégákat, akik hajlandók ebben részt venni, akár úgy is, hogy elhívjuk őket ide Magyarországra képezni őket. (…) Nigéria keresztények lakta területein óriási a hit. A templomok hatalmasak, több ezren férnek be, zsúfolásig megtelnek vasárnaponként, a népesség nyolcvan százaléka elmegy a misére, ez országosan százmilliós számot jelent. A szegénység nagy, de a nigériaiak többsége szereti a hazáját, nem akar onnan eljönni” – nyilatkozta korábban Dr. Csókay András idegsebész egy, a Magyar Kurírban megjelent interjúban a nigériai misszióról.

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 August
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főbúcsú - Ünnepi szentmise:
Máriagyűd -
2022. 08. 14. -
Szent István király ünnepe - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 20. -
A Pécsi Egyházmegye alapításának 1013. évfordulója - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 23. -
Pécsi Egyházmegyei központi tanévnyitó:
Siklós -
2022. 08. 31. - 2022. 08. 31.
Pécs Város és a Magyar Felsőoktatás Napja:
Pécs -
2022. 09. 01. - 2022. 09. 01.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség