A modern gospel ünnepeként is számon tartott, július 23-án, a Puskás Arénában megrendezett kortárs könnyűzenei koncertre idén több mint negyvenzer látogató érkezett. A keresztény könnyűzene világsztárjait és a műfaj hazai képviselőit felvonultató, immár 20. alkalommal megtartott rendezvényen a Pécsi Egyházmegyéből mintegy 775-en dicsőítették Istent. A csoportok egyik kísérője, Csonka Laura hitoktató beszámolóját adjuk közre.

Július 23-án, szombaton Isten dicsőítése és áldása töltötte be a Puskás Arénát Budapesten. A Pécsi Egyházmegyéből 775-en regisztráltunk az Ez az a nap által szervezett ingyenes vonatra, mely talán harmincnál is több vagont tett ki. Az oda-vissza percre pontosan induló vonatunk Pécs-Dombóvár-Sárbogárd megállókkal közlekedett. A szervezőktől 50 fős ingyenes buszokat igényelhettek a vonat által nem érintett városok, így például Bonyhád is. Így történt, hogy a pécsi Szent Erzsébet-plébánia serdülőihez, hitoktatóihoz, katekumenjeihez és családjaihoz kapcsolódtak Pécs belvárosi, kozármislenyi, harkányi, siklósi és dombóvári plébániai közösségek is.

Ez az a nap 13

A negyvenezres látogatottságú rendezvényen óriási élmény volt kilenc órán át dicsőíteni az Urat! A 200 fellépő között voltak tengerentúli zenekarok is. A hazaiak közül Pintér Bélát, Csiszér- és Prazsák Lászlót, valamint Hannát vártuk a legjobban, az ő dicsőítéseik és tanúságtételeik hatoltak a legmélyebbre szívünkben. Voltak versmondók, rapperek és „diszkó stílusban” dicsőítők is, mint például a Planet Shakers, akik hatalmas sikert arattak különösen is a fiatalok körében.

Ez az a nap 2

Az időjárás alakulásában is megtapasztalhattuk Isten gondviselő szeretetét. Voltak, akik a 40 fokos melegre hivatkozva nem mertek útra kelni. Valóban meleg volt, azonban a beépített árnyékolók védtek bennünket, a vizes ventillátorok hűsítettek, de ami ezeknél is különlegesebb, az az égen történt. Közel két órája tartott már a dicsőítés, amikor egyszer csak egy szív alakú felhő jelent meg az égen, majd amikor a sokadik ének szövegében hangzott el, hogy „esőként áradjon kegyelem a földre”, felhők kezdték borítani az eget, 19 óra környékén pedig valóban jött egy frissítő zivatar, de az együttlétet nem mosta el. Egyetlen résztvevő sem volt, aki elmenekült volna, mindenki békésen a helyén maradt, majd miután elállt az eső, még jobban megtelt a küzdőtér táncolva dicsőítőkkel.

Ez az a nap 11

Számos tanúságtétel részesei lehettünk, közülük is Mike Sámuelé volt a leginkább szívbe markoló… A dicsőítő koncerteken közbenjártunk egymásért, hazánkért, a békéért és a lelki megújulásért. Azért, hogy minden ember a Feltámadt Krisztusra találhasson, mert ő az igazi élet forrása! Ő az üdvösségünk szerzője! Ő az életünk értelme! Hálásan köszönjük a Pécsi Egyházmegye által biztosított 50 belépőt. Ez az a nap lesz jövőre is, ott a helyünk!

Ez az a nap 23

Az Ez az a nap! rendezvénysorozatot 2000-ben azzal a céllal hívták életre, hogy évről évre legyen egy alkalom, ahol nagyszabású, felekezetközi eseményen lehetnek együtt keresztények és Istent keresők. A 2000-es években különböző szabadtéri helyeken megtartott program egyre több érdeklődőt vonzott, így 2010-ben a Budapest Sportarénába költözött. A jubileumi 20. koncertet a járvány miatt nem tudták 2020 óta megtartani, akkor csupán egy online ünnepséget rendeztek, amelyre azonban hatalmas volt az érdeklődés: a programba több százezren kapcsolódtak be elsősorban Magyarországról és a Kárpát-medencéből, de sokan követték az élő közvetítést a világ távolabbi pontjairól is. A hivatalos adatok szerint 2022-ben több mint 40 000 látogató regisztrált a rendezvényre.

Szöveg, fotó: Csonka Laura

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 May
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség