Az Ars Sacra egyházművészeti fesztivál programjainak egyik különlegessége volt az a rendhagyó tárlatvezetés, amit a Pécsi Püspöki Kincstárban tartottak szeptember 20-án. A tárlatvezetők Bodnár Boglárka muzeológus, valamint Besenczi Zsolt, a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász igazgatója voltak, akik az isten- és emberszeretet tükrében kalauzolták a látogatókat a Kicstár állandó kiállításának emléktárgyai között.

A rendhagyó tárlatvezetésen a szeretet kétféle arcát vitték közelebb az érdeklődőkhöz a tárlatvezetők. A kétféle arc: az isteni és az emberi, melyeknek a művészet egyetlen alkotásba sűrítve képes vizuális módon megjeleníteni a mindennapi, valamint a természetfeletti, a csoda lehetőségét is tartogató oldalát. A pécsi Püspöki Kincstár állandó kiállításán számos olyan ábrázolás megtekinthető, amely az isten- és emberszeretet példáit állítják elénk.

A „Szeretet a művészetben, a szeretet művészete” című tárlatvezetésen  Besenczi Zsolt karitászigazgató a kiállítás egyes alkotásaiból kiindulva ismertette a Karitász történetétét, beszélt a Pécsi Egyházmegyében működő csoportjaikról, és arról hogyan lehet ma jól szeretni. A szeretet Krisztus példája nyomán ugyanis jó cselekedetekre kell indítson, mely a Katolikus Karitász szolgálatának is az alapja - fogalmazott Besenczi Zsolt.

kincstar tarlatvezetes3

Az Ars Sacra Fesztivált a Pécsi Egyházmegyében bátai és pécsi helyszíneken rendezik meg 2022. szeptember 17-25. között. A rendezvény programjairól bővebben ITT találhatók információk.

Szöveg: Bodnár Boglárka muzeológus
Fotó: Orova Csaba

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 September
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Közelgő események

Koordinátori találkozó:
Pécs, Magtár Látogatóközpont -
2022. 09. 30. -
Katolikus Kulturális Hetek:
-
2022. 10. 01. - 2022. 10. 31.
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2022. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 10. 25. -

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség