Urunk születésének ünnepét lelkes készülődés, örömteli várakozás előzi meg a Tamási esperesi kerület plébániáihoz tartozó hittanosok életében is. A készületről Kelemen Csabáné hitoktató írt beszámolót.

A Tamási Béri Balogh Ádám Katolikus Gimnázium diákjai Csibi Imre plébános, iskolalelkész vezetésével gyújtják meg hétről-hétre az adventi koszorú gyertyáit. Elmélkedés, ének, ima segíti a karácsonyvárás lelki ráhangolódását. Az alsó tagozatos gyermekek tanítóik vezetésével műsorokkal készülnek, melyek az intézmény falain belül és a városi rendezvényeken egyaránt nagy sikert aratnak. 

December 6-án Szent Miklós püspök 530 katolikus gyermeket ajándékozott meg, nem kis örömet csempészve ezzel az óvodába és az iskolai tanítás menetébe.  A Würtz Ádám Általános Iskola diákjai a katolikus iskola elsőáldozásra készülő fiataljaival együtt vettek részt kézműves foglalkozáson, ahol a leendő bérmálkozók szívet melengető odaadással irányították, segítették őket alkotásaik elkészítésében.

Nem csak Tamásiban készülnek az ünnepekre, a környező falvak hittanosainak mindennapjai is tevékeny várakozással telnek. Pincehelyen adventi naptár segíti érzékeltetni a gyerekek számára az ünnep közeledtét, de a hagyományok szerint pásztorjátékkal, betlehemes műsorral is készülnek a hittanosok. 

Iregszemcsén a Művelődési Ház minden évben felkéri a katolikus hittanosokat a község adventi gyertyagyújtásánál történő szereplésre, Újiregen pedig vándor-betlehemezéssel készülnek a gyermekek.  Regölyben a kisdiákok rendhagyó hittanóra keretében lelkesen munkálkodtak a szebbnél-szebb karácsonyi alkotásokon, és természetesen nagy erőkkel készülnek a templomi karácsonyi műsorukra is.  A falucskában élő gyermekek nagy örömére évről-évre önkéntesek kis csapata készíti el a község központjában álló adventi koszorút, betlehemet, karácsonyfát, esténként pedig újabb és újabb adventi ablak fényei gyúlnak fel, jelezve, közeledik Urunk születésének csodálatos ünnepe.

Szöveg és fotó: Kelemen Csabáné hitoktató

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 June
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Közelgő események

PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.
Szentelési jubileumot ünneplő püspökök miséje a székesegyházban:
-
2024. 06. 29. - 2024. 06. 29.
Máriagyűdi ifjúsági találkozó:
-
2024. 07. 04. - 2024. 07. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség