Harmincadik alkalommal rendezett műsoros bált sváb nemzetiségű gyermekeknek 2023. február 10-én a mohácsi Park Utcai Katolikus Általános Iskola német tagozata. Az iskola beszámolóját közöljük.

A Schneider Lajos Alapfokú Művészeti Iskola nagytermében megtartott bál házigazdái és szervezői a nyolcadik osztályosok voltak. A műsorban felléptek az 1.a osztályosok, akik egy dallal köszöntötték a nézőket. A Gyermekjátékok szakkör tagjai a színek veszekedését játszották el. A kórus nagyon szép népdalokkal készült, szólót énekelt Farkas Noémi (7.a), harmonikán kísért Hahner Hédi (8.a). A 2.a osztály pedig megmutatta, hogy mit tanultak az iskolában a néptánc órákon.  

Mint minden évben, idén is vendégeink voltak a Park Óvoda nagycsoportosai, akik dalokkal, táncokkal, mondókákkal és játékokkal szerepeltek a műsorban. Az idei versmondó verseny első helyezettjei Váradi Dorka (3.a), Tamás Dániel (4.a), Boda Dániel (6.a) is elmondhatták verseiket.

Ratting Bori (5.a) nyelvjárásban mesélt el egy történetet, amivel képviselni fogja iskolánkat a megyei vers- és prózamondó versenyen. Kirsching Máté (4.a) most először állt színpadra harmonikájával, egy népdalt játszott el. Az 5.a osztály színjátszó szakkörének vidám színdarabja pedig egy német táborról szólt, ahol a lányok pizsamapartit akartak rendezni. A 8.a osztály produkciója zárta a műsort, akik egy meglepetés tánccal búcsúztak el tanáraiktól, megköszönve, hogy éveken át foglalkoztak, törődtek velük.

Ezután a nyolcadikosok egy szalagokkal feldíszített kis rozmaringbokrot adtak át jelképesen a hetedikeseknek, arra bíztatva őket, hogy ápolják tovább a svábság és a Park Iskola hagyományait. Majd oklevelek átadása következett, melyeket azok a nyolcadikos tanulók kapták, akik több évig egy hagyományápoló szakkör tagjai voltak. Végül a szereplők közösen elénekeltek egy búcsúdalt, amit Hagenthurn Fanni (5.a) kísért trombitán.

A bált a nyolcadikosok tánca nyitotta meg, szüleikkel táncoltak a Schneewalzer-re. Az est folyamán a Diamant zenekar gondoskodott a jó hangulatról.

Szöveg: Park Utcai Katolikus Általános Iskola / Vöő Judit nyelvi munkaközösségvezető
Fotó: Park Utcai Katolikus Általános / Dávid Alexandra

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 June
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Közelgő események

Szentelési jubileumot ünneplő püspökök miséje a székesegyházban:
-
2024. 06. 29. - 2024. 06. 29.
Máriagyűdi ifjúsági találkozó:
-
2024. 07. 04. - 2024. 07. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség