1993 óta fogadja az iskolásokat és óvodásokat Szekszárdon a Szent József Iskolaközpont. A harmincéves jubileum alkalmából március 20-án ünnepi szentmisét mutatott be Petkó Tamás plébános Molnár Erik káplán koncelebrálásával és Priskin Zsolt diakónus valamint Koósz Roland diakónus, a Pécsi Egyházmegye oktatási irodavezetője szolgálatával. Az ünnepségen jelen voltak Szekszárd Megyei Jogú Város részéről Posta Zoltán és Gyurkovics János, a település alpolgármesterei.

A szekszárdi belvárosi templom adott otthont a Szent József Iskolaközpont harmincéves jubileumi szentmiséjének, melyen a tanári kar és a gyermekek mellett több szülő és az intézményben korábban tanított pedagógusok is részt vettek.

SzentJozsef 30 11a

Petkó Tamás plébános beszédében megosztotta emlékeit a szekszárdi katolikus iskola és óvoda alapításának körülményeiről. Az intézmény iskolalelkésze abban az időben káplánként szolgált Szekszárdon, később más szolgálati helyeken teljesített papi feladatokat, hogy aztán újra visszatérjen Szekszárdra. Homíliájában a plébános méltatta Szent József, a katolikus iskolaközpont védőszentjének személyét, életútja példájának jelentőségét a keresztény életben.

569 SzentJozsef 30 04

A szentmisét követően az iskolaközpont történetét felelevenítő diavetítést tartottak. Az évfordulóhoz számos kulturális rendezvény kapcsolódik a tanévben.

Szöveg: Pécsi Egyházmegye
Fotó: Szent József Iskolaközpont / Tóth Imre

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 July
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

No events

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség