A győri Brenner János Hittudományi Főiskola és Papnevelő Intézetben tanulmányokat folytató Szanyi Norbert, a Pécsi Egyházmegye másodéves papnövendéke november 25-én a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban celebrált ünnepi szentmise keretében először öltötte magára a reverendát.

A szentmise főcelebránsa dr. Veres András győri megyéspüspök volt, a liturgián a Pécsi Egyházmegye képviseletében Kovács József, a Pécsi Egyházmegye püspöki titkára volt jelen.beoltoz8A szentmisén a beöltözés szertartásában dr. Veres András megyéspüspök szólította Szanyi Norbertet, aki az Isten szolgálatára való törekvés jeleként öltötte magára a papi öltözéket:  „A reverendát szent elődeink az ártatlanság és az alázat jeleként, az Istenhez való tartozás és szolgálat kifejezéseként viselték” – kezdte beszédét a püspök, majd megáldotta papnövendék kezében tartott reverendát.beoltoz2Ezt követően a beöltöző levette magáról a zakót és a nyakkendőt, mint a világi élet jelképeit, majd magára öltötte a fekete színű, hosszú ujjú és bokáig érő, elöl végig gombos papi öltözéket, a reverendát, miközben a megyéspüspök így imádkozott:
„Öltöztessen téged az Úr új emberré, aki Isten hasonlóságára tiszta, igazságban és szentségben alkotott új teremtmény. Az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében. Ámen."beoltoz4

A beöltözés szertartása a beöltöző ígérettételével zárult, melyben a reverenda hűséges viselésére tett ígéretet a papnövendék. Az ünnepi szentmisén a Papnevelő Intézet harmadéves papnövendékeit felolvasói (lektori) szolgálatra, a negyedéveseket pedig akolitussá avatta Veres András győri megyéspüspök. A liturgián az ötödévesek admissziót, azaz befogadást nyertek a papjelöltek közé.

A liturgia és benne a szertartások a Győri Egyházmegye YouTube-csatornáján tekinthető meg.

Szöveg: Pécsi Egyházmegye
Fotó: Győri Egyházmegye / Ábrahám Kitti

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 July
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség