A győri Brenner János Hittudományi Főiskola és Papnevelő Intézetben tanulmányokat folytató Szanyi Norbert, a Pécsi Egyházmegye papnövendéke november 25-én a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban celebrált ünnepi szentmise keretében öltötte magára először a reverendát. A fekete színű, hosszú ujjú és bokáig érő, elöl végig gombos papi öltözék felöltéséhez vezető útról írt rövid üzenetet Szanyi Norbert papnövendék.

Öröm van a szívemben. Sok ima és hosszú idő, sajátos helyzetem miatt 3 és fél év képzés előzte meg ezt a napot. A beöltözés utáni vágyam erőteljesen idén márciusban jött elő imáimban, amikor egy 8 napos lelkigyakorlaton vettem részt Püspökszentlászlón, amikor ezzel az igerésszel találkoztam: „És a ruha miatt miért aggódtok? Nézzétek a mezők liliomait, hogyan növekszenek: nem fáradoznak és nem fonnak; mégis, mondom nektek: még Salamon sem volt dicsősége teljében úgy felöltözve, mint egy ezek közül.” (Mt 6, 28-29). A béke és bizalom, amit ennek nyomán megtapasztaltam, valóságos istenélmény volt.

711 beoltoz1

A szemináriumba történt szeptemberi beköltözéskor még nem gondoltam, hogy idén felvehetem a reverendát. Október közepén keresett meg a szemináriumi spirituális atya azzal, hogy szeretném-e magamra öltani a szent ruhát. Nagyon megörültem a kérdésnek, mivel nagy vágyam volt ez. Ma pedig, amikor ezeket a gondolatokat jegyzem le, a reggeli dicséretben a következő rövid olvasmányt olvastuk: „Testvérek, még inkább törekedjetek rá, hogy hivatásotokat és kiválasztottságotokat tetteitekkel megpecsételjétek, mert ha ezt megteszitek, nem botoltok el soha.” (2 Pét 1, 10). Ez is egy jel számomra, hogy jó úton haladok, egy apró igen a papság felé vezető utamon.

711 beoltoz6

Leírhatatlan az a boldogság, öröm és béke, ami most bennem van. Az a sok ima meghallgatásra talált. Az Úr a mai napon beöltöztetett, én pedig ezáltal Krisztust öltöttem magamra.

Szanyi Norbert papnövendék
Fotó: Győri Egyházmegye / Ábrahám Kitti

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 July
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség