A Szent Péter- és Szent Pál-székesegyházban június 22-én, szombaton 10.00 órakor Felföldi László pécsi megyéspüspök áldozópappá szenteli Mihovics Szebasztián és Miklovits Attila diakónusokat.

A Pécsi Egyházmegye újmisés papjai primíciáikat az alábbi időpontokban és helyszíneken tartják:

Mihovics Szebasztián

  • június 30. 17.00 Tótszentmárton (Zala vármegye)
  • július 7. 10.00 Máriagyűd (Máriagyűdi Ifjúsági Találkozó – Miklovits Attilával közös mise)
  • július 7. 18.00 Pécs, székesegyház (Miklovits Attilával közös mise)
  • július 14. 11.00 Pellérd

MihovicsSzebasztián

Mihovics Szebasztián 1998-ban született Nagykanizsán, majd az ahhoz közeli horvát ajkú településen, Tótszentmártonban töltötte gyermekéveit. Pécsett, a Szent Mór Iskolaközpontban érettségizett. Teológia tanulmányait az Esztergomi Érseki Papnevelő Intézetben végezte. Felföldi László pécsi megyéspüspök diakónussá szentelte 2023. június 24-én a pécsi székesegyházban. Papi jelmondata: „Ne félj! Ezentúl emberek halásza leszel.” (Lk 5,10)

* * *

Miklovits Attila Tamás

  • június 23. 13:00 Pécs, a pálosok Szent Imre-temploma
  • július 7. 10:00 Máriagyűd (Máriagyűdi Ifjúsági Találkozó – Mihovics Szebasztiánnal közös mise)
  • július 7. 18.00 Pécs, székesegyház (Mihovics Szebasztiánnal közös mise)

MiklovitsAttila

Miklovits Attila Tamás 1980-ban született Pécsett. A Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumában érettségizett, majd a Veszprémi Egyetemen szerzett mérnöki diplomát. 2017-ben jelentkezett az Esztergomi Érseki Papnevelő Intézetbe teológiai tanulmányok végzésére. Felföldi László pécsi megyéspüspök diakónussá szentelte 2023. június 24-én a pécsi székesegyházban. Miklovits Attila Tamás papi jelmondata: „Neki növekednie kell, nekem kisebbednem.” (Jn 3,30)

* * *

Az újmisében, vagyis a primíciában a felszentelt pap először misézik főcelebránsként. Az újmisét általában abban a templomban ünneplik, ahol a papi hivatás elfogadását megelőzően a beavató szentségekhez járult. Az első újmisét követheti több helyszín és alkalom, amely az újmisés életében vagy hivatásában korábban fontos szerepet töltött be.

A primícia végén az újmisés kézfeltétellel áldást ad, külön a szüleire, testvéreire, családtagjaira, paptársaira és minden jelenlevőre. A kézfeltétel azt jelzi, hogy a papszenteléskor a püspöktől kapott kegyelem, amely a kezek megkenésében is megnyilvánult, az újmisés kézfeltétellel máris további kegyelem kiáradását indítja el. Az újmisés áldás - a szokásos feltételek mellett - teljes búcsúval jár.

A papszentelésről további információk ITT találhatók.

Mihovics Szebasztán és Miklovits Attila diakónusszentelésének részleteiről készült összefoglaló és fotók ITT találhatók.

Szöveg és fotó: Pécsi Egyházmegye

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 July
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

No events

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség