A Pécsi Püspökség a Szent László emlékévben elindította a „Sz/Ékes Pécs” múzeumlátogatási programot, amelynek keretében egész évben ingyenes a belépés a Pécsi Püspökség látogatható egységeibe minden pécsi városlakó számára, aki bemutatja városát, elhozza vidéki, külföldi rokonait, vendégeit, partnereit.

A püspökség célja, hogy a pécsiek büszkén mutathassák be vendégeiknek a város értékeit. Fontosnak tartjuk, hogy a megismerésnek ne legyen akadálya a belépődíjak ismételt és gyakori megfizetése. Ezért a pécsi lakcímkártya bemutatásával a pécsi lakosok látogatásai ingyenessé válnak abban az esetben, ha vidéki, külföldi ismerőseiket, rokonaikat kísérik.

Látogatható egységek:
Pécsi Székesegyház, Dzsámi, Püspöki Palota, KincsTár

A látogatás feltételei:

• Pécsi lakcímkártya felmutatásával, csak kísérőként érvényes.
  • Egy belépés, ugyanabban az időben, azonos tartalmú látogatást tesz lehetővé.
  • A vendéglátó házigazdák száma nem haladhatja meg a fizető vendégek számát.
  • Szolgáltatásra, termékekre ez az akció nem érvényes.

Pécs a kultúra, a különleges hangulatok, mandula, fügefák, gránátalmafák, kanyargós belvárosi utcák, szökőkutak városa, 1600 éves gazdag történeti múlt építészeti, tárgyi és szellemi kincseivel. Joggal lehet büszke minden pécsi házigazda azokra az értékekre, amelyekért a keresztény lovagkirály is küzdött.

LD honlap logó

2024. 04. 28. - 2024. 04. 28.

Szent Vér Báta

pp nek logo wide