Az egyéni, csoportos illetve családok számára tervezett sétálólapok játékos megismerésre hívják a Pécsi Püspökség látogatóit. A helyszínek bejárása során élményszerűen, különféle eszközök (távcső, zseblámpa, iránytű, nagyító) segítségével ismerkedhetnek meg a Székesegyház, a Dzsámi, a KincsTár és a Püspöki Palota látnivalóival.

Fontos tudnivalók a Sétálólapos bejáráshoz:

• A sétálólapok olyan feladatlapok, melyek a gyermekeket a helyszínek önálló felfedezésére ösztönzik. A felmerülő technikai kérdésekben a Pécsi Püspökség infóponton dolgozó kollégái készséggel segítenek, azonban a programon a munkatársak lebonyolítóként nem vesznek részt.
  • Kérjük a csoportvezetőket, hogy a látogatás előtt az adott sétálólaphoz tartozó letölthető tanári segédanyagot szíveskedjenek átolvasni!
  • A Mindenki a fedélzetre és a Beszélő képet c. sétálólapok utolsó állomása a torony kilátó. Kérjük a pedagógusokat, hogy a gyermekeket felügyelet nélkül ne engedjék fel a toronyba.
  • A szükséges eszközöket a játék idejére a helyszínek infópontjain biztosítjuk fényképes igazolvány letét ellenében.
  • A sétálólapok igénylésére a helyszínekre váltott belépőjegy megváltása után van lehetőség.

SZÉKESEGYHÁZBAN KÉRHETŐ SÉTÁLÓLAPOK:

Az alsós és felsős korosztálynak szóló sétálólapokkal élményszerűen, játékos formában fedezhetik fel a gyerekek a pécsi székesegyház látnivalóit.

setalolapok 01

Mindenki a fedélzetre!
Barangolás a Pécsi Székesegyházban című sétálólap a 6-10 éves korosztály számára

Korosztály: 6-10 év
Helyszín: Székesegyház

setalolapok 02

Beszélő képek
„Képregényes" séta a Pécsi Székesegyházban című sétálólap a 10-14 éves korosztály számára

Korosztály: 10-14 év
Helyszín: Székesegyház

DZSÁMIBAN KÉRHETŐ SÉTÁLÓLAPOK:

Az alsós és felsős korosztálynak szóló sétálólapok célja, hogy a gyerekek közelről megnézzék, bejárják a különleges épület belső és külső tereit, a tárgyakon és a berendezésen keresztül felfedezzék a keresztény és az iszlám vallás hasonló és különböző jellegzetességeit, és a saját szemükkel győződjenek meg arról, milyen nyomokat hagytak maguk után az évszázadokon át folyó átalakítások.

setalolapok turbanos templom mesei alsos

A turbános templom meséi – Barangolás a Dzsámiban

Korosztály: 6-10 év
Helyszín: Dzsámi

setalolapok Kaland a kupola alatt Dzsami

Dzsámi – Kaland a kupola alatt

Korosztály: 10-14 év
Helyszín: Dzsámi
Tanári segédanyag itt letölthető.

A PÜSPÖKSÉG ÖSSZES HELYSZÍNÉT BEBARANGOLÓ SÉTÁLÓLAP:

A sétálólap elsősorban a 14-18 év közötti és/vagy játékos kedvű fiatal felnőtt csoportok számára készült. Őket hívjuk izgalmas nyomozójátékra a Pécsi Püspökség látogatóhelyein. A lap négy helyszínt érint: a Székesegyházat, a Püspöki Kincstárat, a Dzsámit valamint a Püspöki Palotát. A sétálólap elején (2. oldal) feltett „fő" kérdésekre csupán a négy helyszín figyelmes végigjárása után lehet megtalálni a válaszokat, de ezektől függetlenül minden helyszínhez kapcsolódnak kérdések, feladatok, amelyek élményszerűbbé és szórakoztatóbbá teszik a látogatást. A négy helyszín bejárása tetszőleges sorrendben történhet.

setalolapok Kor boncolo tini

Kor-boncoló a 14-18 éves korosztály számára

Korosztály: 14-18 év és/vagy játékos kedvű fiatal felnőtt csoportok
Időtartam: helyszínenként kb. 30 perc
Helyszín: Székesegyház, Püspöki KincsTár, Dzsámi, Püspöki Palota
Megoldókulcs itt letölthető.

CSALÁDOK RÉSZÉRE KÉRHETŐ SÉTÁLÓLAP:

A sétálólap izgalmas rejtvényfejtő játékra hívja a Pécsi Püspökség látogatóhelyeire érkező családokat. A lap négy helyszínt, a Székesegyházat, a Püspöki Kincstárat, a Dzsámit valamint a Püspöki Palotát érinti. A feladatokat úgy állítottuk össze, hogy a család minden tagja megtalálja köztük a neki megfelelőt, és kölcsönösen segíthessék egymást a látnivalók felfedezésében.
A sétálólap megvásárlása után a négy helyszín bármelyikén igényelhetik kollégáinktól a bejárást segítő, azt élményszerűbbé tevő segédeszközöket (zseblámpát, távcsövet, nagyítót, iránytűt) tartalmazó úti tarisznyát. A négy helyszín bejárása tetszőleges sorrendben történhet.

setalolapok Kalandorok a jovobol csaladi

Kalandorok a jövőből – Családi lap az ezeréves pécsi püspökség titkainak nyomában

Korosztály: családoknak ajánljuk
Időtartam: helyszínenként kb. 30 perc
Helyszín: Székesegyház, Püspöki KincsTár, Dzsámi, Püspöki Palota
Megoldókulcs itt letölthető.

A szükséges eszközöket a játék idejére a helyszínek infópontjain biztosítjuk. Amennyiben kérdésük van a sétálólappal kapcsolatban, forduljanak infópontos kollégáinkhoz.
A sétálólapokhoz tanári segédanyagok és megoldókulcsok tartoznak. Kérjük a kísérő pedagógusoktól, hogy a segédanyagokat a csoport érkezése előtt ismerjék meg.

A sétálólapok ára: 300 Ft/lap

Bejelentkezni és érdeklődni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen lehet.

LD honlap logó

Paks