A Pécsi Egyházmegye harmadik alkalommal részesítette tanulmányi ösztöndíjban a pályakezdő pedagógusokat. Az elismeréseket Udvardy György veszprémi érsek, pécsi apostoli kormányzó adta át a Püspöki Palotában.

Az ösztöndíj kiemelt célja, hogy támogassa azokat a hallgatókat, akik tanulmányaikat a Pécsi Egyházmegye által fenntartott köznevelési intézményben szeretnék hasznosítani, továbbá a hitélet útján, a Szentlélek erejével nevelni a gyermekeket.

A járványügyi rendelkezések betartása mellett az ösztöndíjban részesített fiatalokat Udvardy György veszprémi érsek, pécsi apostoli kormányzó, Felföldi László kinevezett megyéspüspök és Tóth László közoktatási főmunkatárs fogadta a Püspöki Palotában.

Elsőként Kollár Kinga Kata, a Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Karának nemzetiségi óvodapedagógus szakos végzős hallgatója és a Tamási Béri Balogh Ádám Katolikus Gimnázium Szent Balázs Tagóvodája munkatársa szólalt fel az ösztöndíj-szerződés aláírását megelőzően. Az elismerésekkel kapcsolatba érsek atya megjegyezte, nagyon örül, hogy három újabb elkötelezett és lelkes nevelő pályáját támogathatja az egyházmegye. Ezt követően Ormándi-Máthé Annamária óvodapedagógus fejezte ki háláját, aki szintén a PTE szekszárdi intézményében tanul. Annamária célja, hogy az itt megszerzett tudását a jövőben a Szent Mór Katolikus Óvodában alkalmazza. „Boldog vagyok, hogy egyike lehetek az ösztöndíjasoknak, ugyanis ez egyet jelent számomra a terveim megvalósításával. Szeretném, ha katolikus intézményben helyezkedhetnék el, mert számomra fontos, hogy lelkiekben is nevelhessem az ide járó gyermekeket!” Végül Ormándi Lázár Boldizsár testnevelés-hittan tanár mondott köszönetet, aki amellett, hogy a szekszárdi pedagógiai kar hallgatója, az ugyancsak ösztöndíjas Annamária férje is. Mindkettejük számára lényegi kérdés, hogy oktatóként keresztény szellemben neveljék mind az óvodásokat, mind a kisiskolásokat.

127717035 3283504248443234 3603717274705475229 o

„Az ösztöndíjprogramot a Pécsi Egyházmegye és a Pécsi Tudományegyetem közösen hozta létre azok számára, akik szívvel szolgálnak az oktatás területén. Örülök, hogy ezzel hozzájárulhatunk az itt ülő pályakezdők munkájához, akárcsak annak, hogy a személyes találkozónak köszönhetően megismerhetjük az elkötelezett hallgatókat. A díjjal azt is hengsúlyozzuk, hogy milyen fontos a katolikus pedagógusok munkája, ezért azt kérem az ösztöndíjasoktól, hogy szakmai kompetenciájukkal és hitbeli meggyőződésükkel oktassanak” – mondta Udvardy György veszprémi érsek, pécsi apostoli kormányzó, majd Ferenc pápát idézve írta alá az ösztöndíj-szerződéseket. „A mai ember lelkiéletének pillére a bátorság és készség a küzdelemben. (…)

Az oktatás az istenkép formálásnak része!”

Fotó: Harasztovics Arnold

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 június
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Közelgő események

PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.
Szentelési jubileumot ünneplő püspökök miséje a székesegyházban:
-
2024. 06. 29. - 2024. 06. 29.
Máriagyűdi ifjúsági találkozó:
-
2024. 07. 04. - 2024. 07. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség