Az eddigi évekhez hasonlóan újra elindította a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász a Zöldellő kertek-öngondoskodó programját.

Besenczi Zsolt a Pécsi Katolikus Karitász igazgatója elmondta, a program lényege pontosan az, ami már a megnevezésben is olvasható, hogy öngondoskodó! Ehhez a karitatív szervezet segítséget nyújt és biztosít. Az igények felmérése a helyi Karitász csoportok segítségével történt meg. Körlevélben tudatták a csoportokkal, hogy indul ez a program, és ők felvették a kapcsolatot a családokkal, illetve fenn is tartották a kommunikációt. Egy csomag 20 fajta vetőmagot tartalmaz, amiből önkéntesek segítségével 250 család részére tudták elősegíteni idén tavaszra a „zöldellő kerteket”. A családokhoz való kiszállítás a héten megtörtént, amit a Karitász munkatársai végeztek, a kialakult járványügyi helyzetre való tekintettel. Az érintett Karitász csoportok a következők: Mohács, Bóly, Szigetvár, Magyaregregy, Kistótfalu, Vásárosdombó, Iregszemcse, Bicsérd, Tamási, Oroszló, Tolna, Versend, Lánycsók, Abaliget, Kékesd, Dombóvár.

A Pécsi Katolikus Karitász igazgatója hangsúlyozta a program lényegét, amit már korábban is említett, hogy öngondoskodásról van szó. Az öngondoskodás az egyének önkéntes erőfeszítéseinek összefoglaló megjelölése az egészségügyi és szociális kockázatok leküzdése, csillapítása érdekében. Az önellátás az emberi közösségek legősibb önvédelmi formája, melynek jelentősége a közösségi gondoskodási rendszerekben.

A jövő a jelennel kezdődik. Tervezd meg a jövőd! Azért fontos ezt megtenni, mert senki más nem fogja megtenni helyettünk. Ha teszünk érte, a jövő nem szorongatónak, hanem ígéretesnek fog tűnni!

A pandémia sok mindent átírt az életünkben. Gazdasági nehézségeket is hozott magával a járványveszély, munkahelyek szűntek meg és sokakat a létbizonytalanság rémképe is fenyeget. Családok kerültek nehéz helyzetbe, akiknek a Katolikus Karitász, mint az Egyházunk hivatalos segélyszervezete – igyekezett segítő kezet nyújtani. A karitász munkatársai, önkéntesei és alkalmi segítői is bekopogtak a családok, az idősek ajtaján és segítettek abban és úgy, amire éppen szükség volt. Gondoskodás indult el a bátrak lelkéből, ami egy nagy szeretetteljes összefogássá vált. Ezt igyekszünk erősíteni az emberekben, a családokban, illetve ha kell, személyes jelenlétünkkel teljes támogatást nyújtani.

Fotó: Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 augusztus
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2022. 08. 08. - 2022. 08. 12.
Nagyboldogasszony főbúcsú - Ünnepi szentmise:
Máriagyűd -
2022. 08. 14. -
Szent István király ünnepe - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 20. -
A Pécsi Egyházmegye alapításának 1013. évfordulója - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 23. -
Pécsi Egyházmegyei központi tanévnyitó:
Siklós -
2022. 08. 31. - 2022. 08. 31.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség