Április hónapban a Pálos templomban az alábbi liturgikus eseményekre várják a híveket. Egyúttal elérhetőek a Lyceum templom átmeneti zárva tartásával kapcsolatos információk is.

 A PÁLOS TEMPLOM PROGRAMJAI

Április 4. vasárnap: Húsvétvasárnap, Urunk feltámadásának főünnepe. Szentmisék 9.00 és 18.00 órakor.
Április 5. hétfő: Húsvéthétfő. Szentmisék 9.00 és 18.00 órakor.
Április 8. csütörtök 18.00 óra: Szentmise imakoszorús papjainkért és szolgálatot vállalt híveik hűségéért; 19.00 óra: Vezetett Szent Ignáci imaalkalom (online, Zoom)
Április 22. csütörtök 19.00 óra: Vezetett Szent Ignáci imaalkalom (online, Zoom)
Április 29. csütörtök 18.00 óra: SERRA szentmise a papi és szerzetesi hivatásokért.

A vezetett Szent Ignáci online imaalkalmakkal kapcsolatban jelentkezés és információ: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

Állandó program:
Minden nap (kivéve a szent háromnapot) 17.20-kor rózsafüzér. (Nagypénteken a rózsafüzér elmarad!) Április 2-án, nagypénteken 16.30-kor keresztút. Minden csütörtökön (nagycsütörtök kivételével) a 18.00 órai szentmise után szentségimádás.

A nagyheti szertartások:
Nagycsütörtökön (április 1-én), nagypénteken (április 2-án) és nagyszombaton (április 3-án) 17.00 órakor kezdődnek a szertartások, melyek a vírushelyzet miatt rövidítve lesznek megtartva. E három napon reggel nincs szentmise!

A LYCEUM TEMPLOM PROGRAMJAI

A Lyceum templom helyreállítása alatt az urnatemető látogatásának ideiglenes rendje

A Lyceum templom helyreállítási munkáinak az előkészítése és kivitelezése alatt az altemplomi urnatemető a sekrestyefolyosón és a sekrestyén keresztül megközelítve keddenként 14.30-17.30 között látogatható. A sekrestyefolyosóra a templom főbejáratától balra található barna bejárati ajtón keresztül lehet a Király utcáról bejutni. Érkezéskor a barna oldalajtón kihelyezett csengőgomb megnyomásával be kell csengetni a sekrestyébe az ajtónyitás érdekében.

Egyéb látogatási időpontról a Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein! címen lehet egyeztetni. Maszk használata kötelező.

A Lyceum templom a 2020. december 29-ei földrengés során szenvedett belső vakolatokat és festéseket érintő károkat, melyek helyreállításáig a templomot be kellett zárni, azonban az altemplom megközelíthetősége, és így az elhunyt hozzátartozók, barátok, ismerősök végső nyughelyének a látogatathatósága a fentiek szerint mindenki számára megfelelően biztosított.

A Lyceum templom közössége részére minden vasárnap 11.00 órakor szentmisét tartunk a Hunyadi utca 70. alatti Pálos templomban. 

Húsvéthétfőn 11.00 órakor nem lesz szentmise!

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 június
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség