2021. augusztus 29-én 10 órakor kezdődően évnyitó szentmisét celebrált Csibi Imre, Tamási plébánosa. Erre az alkalomra a katolikus iskola diákjai és a hittanos gyermekek iskolatáskáikkal érkezhettek a Nagyboldogasszony templomba, hiszen a mise keretein belül a táskák és a bennünk lévő tanszerek is megáldásra kerültek.

Az ünnepi pillanathoz az oltár köré sereglettek a gyermekek és szüleik. Az új nevelési-oktatási év megkezdése előtt a Mennyei Atya oltalmát, a Szentlélek segítő erejét kérte Csibi Imre plébános:

„Kedves Iskolás Gyerekek!

Az iskolatáskátok a mindennapi munkátokat, tanulásotokat jelképezi. Amikor a táskáitokat megáldjuk, azzal a Mennyei Atya segítségét kérjük a mindennapi munkátokhoz, tanulásotokhoz.

Könyörögjünk!

Mennyei Atyánk, Mindenható Örök Isten! Te Szentlelked által árasztod ránk a bölcsesség és értelem, a tanács és erősség, a tudomány, a jámborság és az Úr félelmének lelkét. Add, hogy mindazok a diákok, akik ezeket az iskolatáskákat és tanszereket értelmük kiművelésére használják, a Te dicsőségedet hirdessék, az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében.
Szerető Mennyei Atyánk! A Te oltalmazó kezeidbe ajánljuk ezeket a gyermekeket. Légy mindig velük a sikereikben és a kudarcaikban, az örömeikben és a fájdalmaikban! Áldd meg ezeket a táskákat és azok hordozóit! Szentlelked világítsa meg a szívüket, hogy az év folyamán gyarapodjanak hitben, szeretetben, ismeretben és bölcsességben!
Krisztus a mi Urunk által!”

tamási évnyitó 8 Egyedi

Imre atya személyes életpéldáján keresztül a gyermekekhez intézte bátorító szavait prédikációjában, a Szentlélek segítségét kérve a tanév nehézségeinek leküzdéséhez. Hiszen a harmadik isteni személy a jótanács, a jámborság, az Istenfélelem lelke, tőle reméljük a kedvet, a szorgalmat és a kitartást.

Bízzunk benne, hogy zavartalan, vírusmentes új tanévet kezdhetünk, ezt adja meg minden diáknak, pedagógusnak a Teremtő!

Fotó: Tolnainé Kelemen Bea

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 október
M T W T F S S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

Katolikus Kulturális Hetek:
-
2022. 10. 03. - 2022. 10. 31.
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2022. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 10. 25. -
Mindenszentek - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 11. 01. -

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség