Az idei évben a hagyományos őszi Bátai zarándoklatot a családi imahét részeként a családokért ajánlották fel a résztvevők. A közös imádságban az egységben és szeretetben való kitartáshoz kértek megerősítést és támogatást Istentől a zarándokok.

A 2021. szeptember 18-án megrendezett eseményen több mint ezerötszáz hívő vett részt. A zarándokok idén is buszokkal, motorral, kerékpárral és gyalogosan érkeztek a kegytemplomhoz a püspöki szentmisére.

A gyalogosan érkező zarándokok imádkozva, énekelve haladtak az úton a Bátai Bazilika felé. Az indulás helyén áldásban részesültek, hogy valóban nyitott szívvel teljesíthessék az előttük álló távot. Az út során fáradtságukat és imádságaikat saját hozzátartozóikért ajánlhatták fel. Mohácsról indulva 200 fő tette meg gyalogosan a 24 km távolságot, Bátaszékről 150 fő érkezett a 10 km-es gyaloglás után a Szent Vér kegyhelyre. A dunaszekcsői templomban, ahol hagyományosan megállnak a gyaologosok pihenni, felfrissülni, Felföldi László pécsi megyéspüspök a bejáratnál felállított keresztet megáldotta. A kerékpáros csapat szintén áldással megerősítve, polgárőrök kíséretében tette meg a Mohács és Báta közti utat. Számos plébánia autóbuszt szervezett a hívek számára.

A szabadtéri oltárnál megtartott szentmise az egyházmegye papjainak koncelebrálásával, számos ministráns közreműködésével és népviseletbe öltözött testvérek segédkezésével zajlott. Az Eucharisztikus Kongresszus után különösen megerősítő élményben lehetett része a jelenlevőknek a vérző ostya csodájának színhelyén bemutatott szentmise kegyelmeinek átélése által.

Püspök atya arra hívta fel a hívek figyelmét a szentmise elején, hogy Isten szeretne valamit átadni. Kérte, hogy azzal együtt, hogy mindenki hozta magával a saját keresztjét, próbáljunk félretenni mindent, ami zavarja és akadályozza az Istennel való találkozást. Mert ezt a találkozást Isten akarja, hisz Ő hívott ide. Püspök atya azt kérte, hogy ha már az útra eljöttünk, akkor a találkozásban őszinte szabad és nyitott jelenléttel legyünk. Hallgassunk Jézusra, akinek van gondolata, üzenete nekünk, mindannyiunknak — külön-külön, és családjaink számára is. Ez az a titok, ami megerősít. Jézus azért akar megállásra késztetni, leültetni minket, hogy az apostolokéhoz hasonlóan javítsa a szívünket, erősítsen a küldetésünkben, szeretetünkben és jóságunkban. Hogy kicsit jobbként tudjunk hazamenni: jobb szülőként, jobb apaként, jobb anyaként, jobb nagyszülőként, jobb papként. Mert ha holnaptól nem lesz bennem egy érzés, hogy még többet tudok az Istennel kihozni az életemből, akkor nem voltam itt. (…)

A szentmise alatt gyermekfelügyelet segítette a szülők részvételét a szertartáson. A fiatalok játékos és kézműves foglalkozásokon vehettek részt. A katolikus karitász sikeres gyűjtést tartott helyben élő nehéz sorsú családok megsegítésére.

2024. 04. 28. - 2024. 04. 28.