Az adventi idő méltó zárásaként egyházmegyénk Püspöki Hivatalának dolgozói lelki napon készültek Krisztus születésének ünnepére, melyben hálát adtak az elmúlt időszak minden kegyelméért. A lelki nap az advent utolsó roráté szentmiséjével kezdődött, melyet Felföldi László megyéspüspök celebrált a Pécsi Székesegyházban.

A hajnali szentmisét követően a hivatal munkatársai kiegészülve az egyházmegye kispapjaival közös reggelin vettek részt a Magtár Étteremben. A lelki nap délelőttjén megtartott elmélkedés nyitányaként Felföldi László megyéspüspök atya köszöntötte a megjelenteket, aki beszédében rámutatott az önmagunkra fordított, minőségi idő fontosságára, amikor lehetőségünk nyílik befelé figyelni, közben imádságos lelkülettel az imában Istennel találkozni.

A lelki elmélyülést két meghívott lelkipásztor gondolatai segítették. Bacsmai László, mohácsi plébános a december 8-án lezárult Szent József-év kapcsán József személyének karizmájáról beszélt, akit a leghallgatagabb szentnek nevezett. József életében kiemelkedő szerepet játszott a csend és a hit, hiszen háborgó lelkét Isten szavára hallgatva képes volt lecsendesíteni, s tetteivel az ő útmutatásait követni. Bacsmai atya beszélt a család kiemelkedő szerepét, melyben elsajátíthatjuk a kölcsönös tiszteletet, gondoskodást és elfogadást.

A lelki napon Nyúl Viktor pasztorális helynök atya vezetésével folytatódott a délelőtti elmélkedés, akinek gondolataihoz Lukács evangéliumának 2. fejezete szolgált vezérfonalul. Viktor atya jelképes betlehemi útra hívta a hallgatóságot, kiemelve, hogy a betlehem élő evangélium, melyen keresztül az isteni gyengédség, közelség és együttérzés mutatkozik meg. Arra buzdította a résztvevőket, hogy állítsanak saját betlehemet az otthonaikban, időt szánva a szereplők szemlélésére, koncentrálva a születés éjszakájának valódi mondanivalójára, közben pedig engedve, hogy hasson a karácsony misztériuma.

Az elmélkedéseket követően a hivatal dolgozói apró meglepetéssel kedveskedtek a főpásztoruknak, aki jelképes ajándékkal köszönte meg a munkatársak egész éves szolgálatát. A nap ezt követően püspök atya vezetésével szentségimádással folytatódott a székesegyház Corpus Christi-kápolnájában, majd közös ebéddel zárult a Magtár Étteremben.

Pécsi Egyházmegye

Szentmise közvetítések banner v2

 

2023 március
M T W T F S S
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

Keresztút és szentmise a Szent Kereszt ereklye jelenlétében:
Máriagyűd -
2023. 03. 31. - 2023. 03. 31.
Férfitalálkozó:
Mohács -
2023. 03. 31. - 2023. 03. 31.
Városi keresztút:
Belváros, Pécs -
2023. 04. 01. - 2023. 04. 01.
Nagyböjti lelki délután:
Pécs-Gyárváros -
2023. 04. 03. - 2023. 04. 03.
Nagyböjti lelki délután:
Pécs-Kertváros -
2023. 04. 04. - 2023. 04. 04.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség