A karácsony mindig egy áldott alkalom, egy utolsó alkalom lehet arra, hogy ráébredjünk Isten mélységes igazságára, és a hangulatból valóságot, a külsőségből lelkiséget teremtsünk. Isten ebben szólít meg bennünket. Ebben kér és ebben hív minket – fogalmazott Felföldi László megyéspüspök december 25-én, karácsony első napján a Pécsi Székesegyházban bemutatott ünnepi szentmisén.

 A karácsony egy gyönge lény, egy gyermek kérése, hogy nézzünk rá, hogy magához vonzza a szeretetünket, a jóságunkat. Ebben kell megtalálnunk a belső valóságunkat és erőnket, mert ha ezt a világosságot, valóságot, ezt az embert és emberi jövőt építő isteni szeretetet nem fogadjuk be, nagyon nehéz élet vár az emberre – hallhattuk a főpásztort.

A karácsonyi kisded ártatlanságában ott van az ártatlan Isten, akinek szeretete soha többé nem hagyja nyugodni a szívünket. Jól látszik most ez a nyugtalanság az Isten ellen fordult világunkon, hogy Isten nélkül mennyire nyugtalanná, zavarodottá válik. Sokféle megoldást kitalálnak rá, de a szeretet igazi fényét és gyökerét nekünk kell vinnünk és megmutatnunk a világ számára. Őrizzük magunkban, vigyük magunkkal a betlehemi láng fényét, és amikor találkozva valakivel, akin látjuk, hogy nagyon feszült és nyugtalan az élete akkor ebből a fényből, ebből a lángból kell adnunk neki, hogy üljön le a betlehemi jászol mellé, Isten szelíd csendjének ártatlansága mellé és engedje, hogy a szíve megtisztuljon, a világosság benne felgyulladjon, és merjen ránézni rosszra és jóra. Merjen hallgatni Isten üzenetére és ne csak karácsonykor.

Ha nyugtalanságot érez a szívünk, melyek karácsonykor jobban előjönnek, ne engedjük el, dolgozzunk rajta. Most előttünk állnak csendes, nyugalmas napok, amikor lehetőségünk van leülni önmagunkkal, hitvessel, gyermekkel, Derítsük ki, hogy mi a nyugtalanságunk, mi a félelmünk, és teremtsünk meg azt a békét, biztonságot és örömöt, amely vezetni tud minket a holnap, a jövő felé, mert karácsony a jövőnek, az Isten felé vezető jövőnek a tiszta, szép üzenete – mondta karácsonyi elmélkedésében Felföldi László püspök.

A karácsonyi szentmise egyházmegyénk YouTube-csatornáján megtekinthető.

Pécsi Egyházmegye

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 augusztus
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2022. 08. 08. - 2022. 08. 12.
Nagyboldogasszony főbúcsú - Ünnepi szentmise:
Máriagyűd -
2022. 08. 14. -
Szent István király ünnepe - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 20. -
A Pécsi Egyházmegye alapításának 1013. évfordulója - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 23. -
Pécsi Egyházmegyei központi tanévnyitó:
Siklós -
2022. 08. 31. - 2022. 08. 31.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség