Szervezetfejlesztő tréninget tartott a Pécsi Egyházmegye 24 intézményvezetője részére Kató Csaba és Kató-Bellavics Ágota mentálhigiénés lelkigondozók, trénerek február 4-én Pécsett, a Magtár Látogatóközpontban. Tóth László Ákos egyházmegyei közoktatási főmunkatárs beszámolóját közöljük.

A szervezetfejlesztő tréning résztvevői reggel 9 órától délután 15 óráig számtalan segítséget kaptak a munkaterületükön jelentkező sajátos feladatok ellátásához.

A trénerek irányításával a katolikus vezető hét tekintélyforrását vehettük sorra, melyekhez minden esetben gyakorlati útmutatást kaphattunk. A trénerek kiemelték, az ideális működés biztosítja a vezető számára, hogy a munkatársai szabadon követhessék őt. Amennyiben a hét forrásból valamelyik hiányzik, az sajnos nem helyettesíthető mással. Jó esetben mind a hét forrás optimálisan hozzáférhető, bár bizonyos esetekben lehet, hogy alul-, vagy épp túlműködnek.  

A helyzeteket krisztusi példákkal világosították meg a trénerek, akiktől fontos segítséget kaphattunk, hogy ne maradjunk egyedül a feladatkörben.

A hét téma: a stabilitás, a szenvedély, a kontroll, a szeretet, a kommunikáció, a tudás és szakértelem, és nem utolsó sorban a transzcendencia. Válaszokat és segítséget kaptunk ahhoz, hogy mindezek hogyan befolyásolják a vezetői működést, miket kell változtatni és megerősíteni, valamint ezeket hogyan lehet elérni, mik azok a konkrét lépések, melyeket az eredményesség és kölcsönös együttműködés érdekében meg kell tenni.

Modelleztük, hogy saját viszonyaink között hogyan lehet helyesen értelmezni az alapvető fogalmakat, mint formálódás, egymásra hangolódás, közös célra figyelés, a kontroll, az egyensúly és ezekben miként lehetséges a fejlődés.

A foglalkozások közti szünetek teret adtak a közvetlen beszélgetéseknek, majd közös étkezéssel és imádkozással zárult az együttlét.

A pandémia és az egyéb aktuális feladatok okán sajnos régen volt lehetőség ilyen kiemelten fontos szervezetfejlesztő képzésre és együttlétre. Hálásan köszönjük a trénereknek, Csabának és Ágotának a közreműködést és segítséget.

Tóth László Ákos egyházmegyei közoktatási főmunkatárs

Fotó: Tóth László Ákos

Pécsi Egyházmegye

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 október
M T W T F S S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

Katolikus Kulturális Hetek:
-
2022. 10. 03. - 2022. 10. 31.
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2022. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 10. 25. -
Mindenszentek - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 11. 01. -

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség